ADÜ Futbol takımı Türkiye Şampiyonu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi(ADÜ) Futbol Takımı, ÜNLİG Futbol Türkiye Şampiyonu oldu.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Futbol Takımı, ÜNİLİG Süper Ligi Futbol Türkiye Şampiyonası’nda 207 üniversite arasında birinci olarak şampiyonluk kupası kaldırdı. ADÜ, Dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.

Grup Maçlarında Ege Üniversitesini, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesini ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesini eleyerek çeyrek finale çıkan ADÜ Futbol Takımı, çeyrek finalde Karadeniz Teknik Üniversitesini de mağlup ederek yarı finale çıktı. Yarı finalde ADÜ, Beykent Üniversitesini 6-0’lık skorla yenerek finale çıkmayı başardı. Afyonkarahisar’da oynanan final maçında, ADÜ, İstanbul Aydın Üniversitesi Başkşehir Üniversitesini 2 -1 mağlup ederek Türkiye Şampiyonu oldu.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Futbol Takımı kaptanı Mustafa Ekici şampiyonlukla ilgili duygularına paylaştı. Ekici : ‘’ Adnan Menderes Üniversitesi ve Aydın Türkiye’nin en büyüğü bu kadar karakterli insanlarla birlikte olduğum için çok mutluyum. Böyle bir takıma kaptanlık görevini bana layık gördüğü için bütün hocalarıma teşekkür ederim. Türkiye’nin en büyüğüyüz. Evet ama sırada ülkemizi ve milletimizi Avrupa’da temsil etmek var. Teşekkürler ADÜ, Teşekkürler Aydın.’’ dedi.