ADÜ, Times Higher Education (THE) Impact Etki Derecelendirme sonuçlarına göre eğitimde fırsat eşitliği ve kaliteyi artırmaya yönelik projelerimizle 78.8 puan alarak 1681 kurum içinde dünyada 46. sırada yer aldı. Yenilikçi projeler ve güçlü altyapısıyla 80.1 puan alarak 1018 kurum içinde 101-200 bandında yer aldı.

ADÜ’nün sağlık hizmetleri ve araştırmaları konusundaki katkıları ve toplum sağlığını iyileştirmedeki çalışmaları ile 68.6 puan alarak 1498 kurum içinde 301-400 bandında sıralamada yer buldu. Genel Puanlama’da 69 puan alarak 1963 üniversite içinde 601-800 bandında yer alarak son dönemde büyük bir sıçrayışı da gerçekleştirmiş oldu.  

"Türkiye'de İlk Beşte Yer Alırken, Ege Bölgesi’nde ise Birinci Oldu!"

Times Higher Education (THE) Impact Etki Derecelendirme sonuçlarında ADÜ, Genel Puanlama Sıralaması’na göre 93 Türk üniversitesi arasında 15. sıraya yerleşerek önemli başarılar elde etti. Ayrıca Aydın Adnan Menderes Üniversitesi; İTÜ, ODTÜ, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesinin ardından “Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı” alanında Türkiye'de 5. sırada, Ege Bölgesi'nde ise 1. sırada yer aldı. "Nitelikli Eğitim" alanında Türkiye'de 7. sırada, Ege Bölgesi'nde 1. sırada, "Sağlık ve Kaliteli Yaşam" alanında Türkiye'de 11. sırada, Ege Bölgesi'nde ise yine 1. sırada listede yerini aldı.

TOKİ konutları Eylül’de teslim edilecek TOKİ konutları Eylül’de teslim edilecek

Üniversitenin ulusal ve uluslararası derecelendirme sıralamalarında yer alarak, etkili bir itibar yönetimi süreci içerisinde olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, “Üniversitemiz, toplumsal fayda sağlama ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşma yolunda önemli adımlar attığını kanıtlamış oldu. Ulusal ve uluslararası iş birliklerimizle sürdürülebilir kalkınma hedeflerine de katkı sağladık. Artık bilimsel arenada ADÜ ismi daha çok konuşulacak.” dedi.

"ADÜ, Her Platformda İsminden Söz Ettirmeye Devam Edecek"

Bu başarıda emeği geçen tüm akademik ve idari personele teşekkür eden Üniversite Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, “Üniversitemizin, sürdürülebilirlik ve toplumsal sorumluluk konularında elde ettiği bu başarıyı daha da ileriye taşıma hedefiyle çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. ADÜ, gelecekte de sağlık, eğitim, yenilikçilik ve iş birliklerinde kaliteyi artırarak hem ulusal hem de uluslararası platformlarda en önde yerini alacak.” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ