4 gün önce GÜNCEL

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in halk plajlarında ücretsiz şemsiye ve şezlong uygulaması ile “vatandaş memnuniyeti odaklı” çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen Kuşadası Belediyesi, kentin dünyaca ünlü plajlarını tatilciler için daha hijyenik ve konforlu hale getirmek için turizm sezonunun başından bu yana mesai harcıyor.

4 gün önce GÜNCEL

Aydın Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, Karina Dalyanı’nda Tür Koruma Ulusal Eylem Planı kapsamında korunan 117 çift Tepeli Pelikan'ın yuva yaptığını duyurdu.

4 gün önce GÜNCEL

CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada AKP iktidarının emekliye zulmettiğini söyleyerek en düşük emekli maaşının asgari ücret tutarına çıkarılması için çağrı yaptı.

4 gün önce GÜNCEL

Nazilli Hayvanseverler Derneği sahipsiz köpeklerin toplanarak uyutulmasını içeren yasa teklifine karşı Atatürk Parkı önünde yaşam nöbeti tutmaya başladı.

4 gün önce GÜNCEL

Tarım ve Orman Bakanlığı, tarafında geliştirilen sahte alkol kaynaklı ölümleri önlemeyi amaçlayan yeni Elektronik Alkol Takip Sistemi (EATS) ve Alkol Ticaret Platformu (ATİP) uygulaması devreye girdi. E-Devlet üzerinden erişilebilecek ATİP, etil alkol ticaretinin her aşamasını izleyerek kayıt dışı ticareti engellemeyi hedefliyor.

4 gün önce GÜNCEL

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için Temmuz ayına ilişkin 1 milyar 21 milyon TL tutarındaki Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesini hesaplara yatırdık” dedi.

4 gün önce SPOR

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Merkez Kampüsünde yer alan yüzme havuzu, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü ve Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile yenilenerek yeniden faaliyete geçiyor. Havuz 20 Temmuz'da özel sporcuların ilk kulacı atması ile hizmete başlayacak ve Aydın ilimizin spor hayatına yeni bir katkı sağlayacak.

4 gün önce GÜNCEL

Aydın Şehiriçi Özel Halk Otobüsü şoförü Mustafa İlan, aracında rahatsızlanan yolcuyu hastaneye yetiştirerek örnek bir davranış sergiledi

4 gün önce GÜNCEL

CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, partisinin Ankara'da düzenlediği 24 saatlik Eğitim Maratonu etkinliğini değerlendirdi. Saatçı, eğitim sistemindeki köklü sorunlara ve iktidarı partisinin eğitim politikalarına yönelik sert eleştirilerde bulundu.

4 gün önce GÜNCEL

Nazilli Yeşil Mahalle’de yapımı tamamlanan PTT binasının 22 Temmuz pazartesi günü hizmete açılacağı öğrenildi.