Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Salan, Aydın Valisi Yakup Canbolat başkanlığında gerçekleşen İl Koordinasyon Kurulu’nda üniversitede süren projelere ilişkin sunum yaptı. Rektör Prof. Dr. Bülent Kent’in YÖK’teki toplantısı nedeniyle kurula katılamadığını söyleyen Salan, Rektör Kent’in selamlarını iletti.

Germencik’te sürpriz atama Germencik’te sürpriz atama

Proje tutarı 384 milyon lira olan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi inşaatı projesinin devam ettiğini kaydeden Salan, “Önümüzdeki yıl bitirilmesi planlanıyor. Şu anda bir bina bitti. Yüzde 29 fiziki gerçekleşme oranı söz konusu” dedi.

HEDEF DAHA GÜVENLİ YERLEŞKE

Devam eden ADÜ kampüs altyapısı projesiyle yerleşkenin daha çevreci ve güvenilir hale geleceğini kaydeden Salan, bir yıl içinde bitirilmesi planlanan projenin tutarının 41 milyon 220 bin lira olduğunu aktardı.

Proje tutarı 46 milyon 500 bin lira olan Merkezi Araştırma Laboratuvarı çalışmasının sürdüğünü dile getiren, “Şu anda gerçekleşme oranı yüzde 27. Onun da bu yıl bitirilmesi hedefleniyor” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ