27 Mayıs Darbesi’nin 64. yıl dönümü kapsamında düzenlenen panele; Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli, ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Salan, AK Parti Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Alp Kayır, AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Ancın, akademik ve idari personel, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan panelde, 27 Mayıs süreci ile ilgili video gösterimi gerçekleştirildi. 27 Mayıs darbesinin sosyolojik ve diplomatik yansımalarının ele alındığı panelin moderatörlüğünü Adnan Menderes Demokrasi Müzesi Uzmanı Sevilay Durmuş yaparken; panelde, Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şerif Demir ve Araştırmacı Yazar Yılmaz Yıldırım konuşmacı olarak yer aldı.

Bıçakçıların yoğun mesaisi başladı Bıçakçıların yoğun mesaisi başladı

Demokrat Parti’nin iktidar dönemindeki ulusal ve uluslararası ilişkiler ile Ortadoğu politikaları hakkında bilgilerin paylaşıldığı panelde, Demokrat Parti’nin Ortadoğu politikaları ve bu politikaların günümüze kadar süren yansımalarına değinildi. Adnan Menderes’in siyaset öncesi ve siyaset yıllarındaki sosyal, ticari ve aile hayatı hakkında bilgilerin aktarıldığı panelde, 27 Mayıs Darbesi’ni hazırlayan sürece değinilerek 27 Mayıs Darbesi’nin günümüze kadar süren etkileri ve yansımaları hakkında bilgi verildi.

Panel, soru-cevap bölümünün ardından teşekkür belgelerinin takdimi ile sona erdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ