Kuşadası sahilleri konforlu ve hijyenik tatilin adresi olmayı sürdürüyor Kuşadası sahilleri konforlu ve hijyenik tatilin adresi olmayı sürdürüyor

Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Murat Tan'ın haberine göre,  AK Parti Aydın’da temayül yoklaması 26 Kasım’da Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda partililerin geniş katılımıyla gerçekleşti. Elektronik ortamda yapılan temayül yoklamasının sonuçlarının Aydın’daki bazı ilçelerde adayların belirlenmesine katkı sağlaması beklenirken, ildeki 6 ilçede belediye başkan aday adaylığı için başvuruda bulunulmadığı bilgisine ulaşıldı.

6 İLÇEDE DE BAZI ADAYLAR ÖNE ÇIKIYOR

Önceki yerel seçimlere kıyasla bakıldığında Karpuzlu, Buharkent, Bozdoğan, Kuyucak, İncirliova ve Çine ilçelerinde, belediye başkan aday adaylığı başvurusunda bulunulmaması sürpriz gelişme olarak değerlendirildi. Aday adaylığı başvurusu yapılmayan ilçelerden olan Kuyucak’ta 14 Mayıs’ta Genel Seçimler’de milletvekili aday adaylığı için istifa eden Metin Ertürk’ün adaylık beklentisi içerisinde olduğu öğrenilirken, Buharkent’te Mehmet Erol’un, Bozdoğan’da Ufuk Altıntaş’ın ve İncirliova'daysa Aytekin Kaya'nın yeniden aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Karpuzlu’da Cumhur İttifakı’nın Hilmi Dönmez’i yeniden aday göstereceği konuşulurken, Çine’deyse geçtiğimiz yerel seçimlerde aday olan Çine Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Celal Özden, bu dönem yine adaylığa en yakın isim olarak zikrediliyor.

Öte yandan Aydın’da AK Parti’li belediyelerin elinde olan Köşk ve Koçarlı’da bazı isimlerin aday adaylık başvurusunda bulunduğu bilinirken, AK Parti Genel Merkezi’nin Köşk’te Nuri Güler ve Koçarlı’daysa Nedim Kaplan ile yola devam kararı alması bekleniyor.

Geride kalan temayül yoklamasında partililere, ‘Büyükşehir ve ilçenizde hangi ismi başkan adayı olarak görmek istiyorsunuz?” sorusuna cevap arandığı öğrenilirken, yoklama sonuçlarının da dikkate alınarak şekilleneceği adaylar Aydın kamuoyunda merak bekleniyor. 

Kaynak: MURAT TAN