CHP’li Karakoz’dan iktidara emekli maaşı tepkisi CHP’li Karakoz’dan iktidara emekli maaşı tepkisi

Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP ve İYİ Parti’ye oy veren seçmenden destek isteyerek, Cumhur İttifakı adaylarını yerel yönetimlerde işbaşına getirmeleri çağrısında bulundu.

Yerel seçimlere yaklaşık 35 günlük bir süre kaldığını, bu dönem siyasette hiç kimsenin ‘ben kesin kazandım’ mantığıyla hareket edemeyeceğini belirten Alıcık, “Büyükşehir’de Allah’ın izniyle Mustafa Savaş Bey’le ciddi oranda kazanma şansımız çok yüksek. 17 ilçede Cumhur İttifakı olarak mevcut belediyeleri korumakla birlikte, sayımızı da artıracağız diye düşünüyoruz. CHP ağırlıklı yerlerde bile çok güçlü noktaya geldik. Vatandaşın sağduyusuna ben çok güveniyorum. Sahadaki çalışmalar çok güzel. İnşallah bunu oya, sandığa yansıtacağız. Yerel seçimi genel seçim havasına sokmamak lazım. Cumhurbaşkanımız 4 yıl daha başımızda.

İnşallah yerel yönetimlerle bunu taçlandırıp hizmetin gelmesini hızlı şekilde sağlamamız lazım” ifadelerini kullandı.

“HÜKÜMETİN KAPISINI ÇALDINIZ MI?”

“İktidarda olmadığında hizmet gelmeyecek mi? Öyle bir şey yok. Bunu istemek lazım. Aydın’da isteyen de yok” diyen Alıcık, ildeki mevcut CHP’li yerel yönetime, “Bakan geliyor gelmiyorsunuz. Ankara’ya gidip hükümetin kapısını çaldınız mı? Projeniz var, destek istediniz mi? Ben de belediye başkanlığı yaptım. Muhalefet belediye başkanıydım. Ben gittiğimde şu projelerim var dediğimde Allah var, bunların karşılığını aldık. Yerel yönetimlerde bir partiden seçilirsiniz, seçildikten sonra bütün şehrin belediye başkanı olursunuz” sözleriyle eleştiride bulundu.

“AYDIN, SAĞIN KALESİ”

MHP ve Cumhur İttifakı olarak mantıklı ve yapılabilecek projelere destek olacaklarını kaydeden Alıcık, şöyle devam etti: “Cumhur İttifakı olarak bu ülkeyi karşılıksız sevdik. Memleketin hizmetkârı olmaya talibiz. Aydın’ı şantiyeye çevirmek istiyoruz. Büyükşehir adayımızın projeleri var. Bunu yapacağız. Aydın rahmetli Menderes’in memleketi, sağın kalesi. Sağın kalesi olan bir yerde rüştümüzü tekrar ispatlamamız gerekiyor. Cumhur İttifakı olarak bu seçimden Allah’ın izniyle galip çıkacağız. Sahada ben bunu görüyorum. 5 yıldır il başkanıyım. Her gün insanlarla beraberim. Muhalefet, insanlardan uzak bir siyaset anlayışı içinde. İnşallah bu dönem Aydın, sağduyulu yaklaşacak. Genel seçim havasında olmadan, yerel seçim havasında memlekete hizmet edecek, hükümetle uyum içinde kadroları seçecektir.”

“FARKI GÖRECEKSİNİZ…”

Alıcık, “Aydın’da bir 5 yıl Cumhur İttifakı adaylarımızı denensin. Mustafa Savaş ve ilçe adaylarımızda kazandığımızda farkı göreceksiniz. 5 yıl Cumhur İttifakını deneyin. Nazilli’de yaptığımız eserler ortada. Koçarlı’ya, Karacasu’ya, Buharkent’e, Kuyucak’a bakın. CHP ve İYİ Parti seçmeninden destek istiyoruz. AK Parti ve MHP seçmeni zaten kendi adaylarını destekleyecektir” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ