Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 31 Mart’ın bir yerel seçim olduğunu belirterek, “4 yıl daha Cumhur İttifakı Türkiye’de iktidar. Hayat pahalılığı var mı? Var. Emeklilerin durumu sıkıntılı mı? Eyvallah. Ama bu sorunların hepsini çözecek adres Cumhur İttifakı” değerlendirmesini yaptı.

Yeni Kıroba’nın gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Alıcık, “MHP olarak seçim sonuçlarını dikkatle izliyoruz, gereğini yapacağız. Genel Başkanımız grup konuşmasında da söyledi. Vatandaşımız yerel seçimlerde biz bir mesaj vermiştir. Biz bu mesajı aldık. Bu bir genel seçim değil, yerel seçimdir. 4 yıl daha Cumhur İttifakı Türkiye’de iktidar. Hem yerel seçimlerin sonuçlarına bakıyoruz hem de vatandaşımızın verdiği mesajı algılıyoruz. Elbette Türkiye’de hayat pahalılığı var. Aday tercihleri değerlendiriliyor” dedi.

Çocuk dostu Başkan Çocuk dostu Başkan

“DİMDİK AYAKTAYIZ”

Aydın’da MHP olarak çok çalıştıklarını kaydeden Alıcık, şöyle devam etti: “Bize bırakılan 5 ilçede de, diğer ilçelerde de yoğun çalışma gerçekleştirdik. Mesela Köşk’te 4 bin 500 oyumuz var. Karpuzlu 400 – 500 oyla kazanıldı, bizim orada en az bin oyumuz var. Buharkent’te, İncirliova’da aynı şekilde. İncirliova’da başkan yardımcılarından biri MHP’den atandı. Bu da önemli. Biz 55 yıllık ulu bir çınarız. Ben il başkanı olarak muhakkak ki, belediyelerimiz olsun, milletvekillerimiz olsun isterdim ama nasip meselesi. İnşallah ilerleyen yıllarda bunları da alacağız. Gördük, yaşadık. Belediye başkanlığı yaptık. Milletvekillerimiz oldu. Biz yılmayız. Her zaman için dimdik ayaktayız. MHP, ulu bir çınar ve her zaman var olmaya devam edecek. Ülke genelinde il genel meclisi seçimlerinde yüzde 16 oyumuz var.”

“ATATÜRK’ÜN MİRASINA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

MHP’nin il genel meclisi bağlamında oylarını artırdığını ifade eden Alıcık, “Hayat pahalılığı var mı? Var. Emeklilerin durumu sıkıntılı mı? Eyvallah. Ama bu sorunların hepsini çözecek adres Cumhur İttifakı. Yerel seçim öncesinde Ege Et yüzde 20 indirim yapmıştı. Yem çuvalları gönderdiler. Seçim bitti ne oldu? İki şubede indirimi iptal ettiler. Biz MHP ve Cumhur İttifakı olarak şuna talibiz: 21’nci yüzyıl Türk asrı olmalı, Atatürk’ün mirasına sahip çıkmalıyız diyoruz. Bizim çocuklarımız SİHA, İHA, uçak yapıyor. İnşallah önümüzdeki süreçte enerjiyi de halledeceğiz. Türkiye kendi gıdasını, silahını üretiyor. Üçüncü aşama da kendi enerjimizi üretmemiz. Türk evladı şuna karar verecek. Biz bozkurt mu olacağız? Atatürk bir bozkurttu. Tam bağımsız Türkiye mi diyeceğiz yoksa emir alan, para aldığı yere uşaklık yapan bir milletin çocukları mı olacağız? Allah’a şükür bugüne kadar olmadık, bundan sonra da olmayacağız” diyerek sözlerini tamamladı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ