Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kübra Dilara Yerlikaya’ın haberine göre,  MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, basın mensupları ile Aydın İl Başkanlığında yaptığı toplantıda, spor gündemini meşgul eden sorunlara da açıklık getirdi.  

“KULÜBÜ SAHİPSİZ BIRAKMAYACAĞIZ” 

Nazilli’ye güzel haber Nazilli’ye güzel haber

Alıcık, Nazillispor A.Ş. ile ilgili yaptığı açıklamada, kulübün borçlarının yönetilebilecek düzeyde olduğunu ve kulübün satın alınıp yeniden eski kimliğine kavuşacağını ifade etti: “Esat Beyle başlayan süreçte 25 yıl Nazilli bizdeydi. Futbol, şehrin dışarı açılan kapısı. Ne yazık ki Aydın’da bir Süper Lig takımı yok. Bu nedenle 2. ligde yer alan Nazillispor’u sahipsiz bırakmayacağız. Nazillispor’un borcunu da biliyoruz, kulüp yönetilemeyecek bir pozisyonda değil. Nazillispor evladımız gibi. Kulüp yöneticileri ile görüşüyoruz, istedikleri paralar anormal paralar. Makul ve mantıklı bir miktar olursa Nazillispor alınacak ve tekrar kendi hüviyetine kavuşacak. Tesisler spor yapılsın diye biz yaptık. O tesislerin makul ve mantıklı şekilde geri verileceğine inanıyorum. Ciddi bir kurum ve kuruluş beklentisi içindeler. Nazillispor’u sahipsiz bırakmayacağız. Kulübü Aydın içinden, bizim öncülüğümüzde birileri alacak.” 

“EFELER’İN DİDİM’E TAŞINMASI SÖZ KONUSU DEĞİL” 

Aydın spor kamuoyunda Efeler 09 SFK’nın Didim’e taşınacağı ve Altınkumspor olacağına dair çıkan haberleri de yalanlayan Alıcık, kulübün Efeler’de kalacağını vurguladı: “Öyle bir şey yok. Efeler Efeler’de kalacak. Efeler 09 SFK’nın Didim’e satışı söz konusu değil.” 

Kaynak: HABER MERKEZİ