Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Belediye başkanlığı döneminde aldığı mahkûmiyet kararı nedeniyle AK Parti Kuşadası Belediye Başkan adaylığı düşen Esat Altungün, partisiyle yollarını ayırdı. Altungün, kendisinin yerine aday gösterilen Mustafa Gökçe’ye de desteği olmayacağını ifade etti.

EŞİMİN ADAYLIĞINI TALEP ETTİK…”

Yeni Kıroba’ya özel açıklamalarda bulunan Altungün, “Yoğun bir aday adaylığı sürecinden sonra genel merkezimiz aday olarak bizi görevlendirdi. O sürece başladık. Mahkeme kararı nedeniyle, İlçe Seçim Kurulu adaylığımızı dondurdu. Altungün tabanının desteğinin devamı noktasında eşimin adaylığını talep ettik. Olumlu bir bakış açısı vardı. Son rauntta Sayın Mustafa Gökçe’yi görevlendirdiler. Hayırlı olsun. Doğal olarak biz de siyasi ve insani bir refleks göstererek AK Parti’den ayrıldık. Gerek adaylık sürecinde gerek öncesinde katkı koyan ilçe başkanına, gençlik ve kadın kolları başkanlarına ve yönetimlerine teşekkür ediyorum. Hiçbirine kırgınlığım yok. Genel merkezin bir tarzı ve tavrıydı. Hayırlı olsun” değerlendirmesinde bulundu.

AKTİF SİYASETİ BIRAKACAK MI?

Aydın yağışlı havanın etkisi altına girecek Aydın yağışlı havanın etkisi altına girecek

Altungün, “Aktif siyaseti noktalayacak mısınız?” sorusuna ise şu sözlerle yanıt verdi: “Şu an onu cevaplamak için çok erken, doğal olarak dinlenme noktasındayız. Bunun cevabını önümüzdeki günler verir. 31 Mart’ta AK Parti adayına desteğim olmaz. Bu çok net. Altını çizerek ifade edebilirim.” 

Kaynak: HABER MERKEZİ