AdaMarket’ten Adalıkart sahiplerine indirim AdaMarket’ten Adalıkart sahiplerine indirim

Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre, Mayıs ayı oturumunu gerçekleştiren Efeler Belediye Meclisi’nde, ilçedeki asansörlerin periyodik kontrollerinin yapılması için A tipi muayene kuruluşuyla protokol yapmak için belediye başkanına yetki verilmesi hususu gündeme geldi.

YURTTA YAŞANAN KAZAYI ANIMSATTI

Madde üzerinde söz alan MHP Grup Sözcüsü Mehmet Uysal, geçtiğimiz aylarda Işıklı KYK Yurdu’nda üniversiteli Zeren Ertaş’ın vefatıyla sonuçlanan asansör kazasını anımsatarak, “Yakın zamanda asansörle ilgili konu dolayısıyla genç bir kızımız vefat etti. Bizim grup olarak düşüncemiz, daha önce yapılan protokolün getirdiği bir kazaydı neredeyse. Mutlaka Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği’nin (TMMOB) katılımı ve gözetimiyle oluşturulacak bir heyetle ya da bir kurumla bunun sağlanması ki, teknik bir konu. İş ticarete dökülemez. Can güvenliği söz konusu. Yapılacak sözleşme imzalanırken bu hususlara dikkat edilmesini grubumuz adına arz ediyorum” diye konuştu.

OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Toplantıda söz alan MHP’li üye Mustafa Fatih Erkul da “Makine Mühendisleri Odası’nın yetkisi var bildiğim kadarıyla. Onlar güzel beceriyorlar bu işi” ifadelerini kullandı.

Toplantıyı yöneten Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin de katkılarından dolayı Uysal ve Erkul’a teşekkür ederek, maddeyi oylamaya sundu.

Gündem maddesi oybirliğiyle kabul edildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ