Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) Aydın genelinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler, çalışmalar kapsamında Söke Karakaya’da çelik boru ishale hattını tamamladı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Beşparmak Dağları’nın zirvesinde yapılan çalışmalarda oldukça yüksek hava sıcaklığına ve arazi şartlarının makinelerle çalışmaya izin vermemesine rağmen çalışmaların insan gücüyle tamamlandığını söyledi.
 
Çerçioğlu, “Latmos bölgesindeki mahallelerimize su verebilmek için doğa şartları makinelerle çalışmaya izin vermediğinden insan gücüyle çalışma yapıldı. Çelik borular da dağın zirvesine insan gücüyle çıkarıldı. Tamamlanan boru hattıyla birlikte Köprüalan ile Karakaya mahalleleri; İsliler, Söğütözü ve Osmakuyusu mevkileri şebekeden faydalanmaya başladı. Vatandaşlarımıza hizmet etmek için şartlar ne kadar zor olursa olsun çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Yatırımlar devam edecek

Bakan Göktaş:“1 milyar 21 milyon lira Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesini hesaplara yatırdık” Bakan Göktaş:“1 milyar 21 milyon lira Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesini hesaplara yatırdık”

Çerçioğlu, Aydın genelinde daha iyi bir altyapı için yatırımlara devam edileceğini de ifade etti. Hizmet odaklı belediyecilikle planlı bir şekilde altyapı çalışmaları yapmayı sürdürdüklerini de söyleyen Çerçioğlu, il genelinde altyapı çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünün altını çizdi. (HABER MERKEZİ)
 

Editör: ERDAL GÜNDÜZ