Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Aydın Efeler Kadıköy Mahallesi’nde yaşama geçirilen Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, istihdama katkı sunacak. İŞKUR Aydın İl Müdürlüğü, domates serasında çalıştırılmak üzere 35 kadın işçi alınacağını duyurdu.

İŞKUR İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Aydın Efeler ilçesi Kadıköy Mevkiinde kurulan, Aydın Efeler Tarıma Dayalı İhtisas (Jeotermal Kaynaklı Sera) Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) kurulması çalışmaları devam etmektedir. Burada bulunan ve 175 dönümlük kapalı alana sahip, jeotermal kaynaklı ve topraksız tarım metoduyla ihracata yönelik salkım domates üretimi yapan Kevser Seracılık için bitki bakımı ile domates toplanması ve paketlemesi gibi işlerde çalıştırılmak üzere kadın işçiler alınacaktır. İş sezonluk değil 12 ay boyunca devam eden bir iştir. Yemek ve servis (merkezden) imkânı mevcuttur” denildi.

Denizin tadını Millî Park’ta çıkardılar Denizin tadını Millî Park’ta çıkardılar

22 ŞUBAT SON GÜN

İlanda, “Arıya alerjisi ve sağlık problemi olmayan 35 yaşını aşmamış kadın adaylar başvuru yapabilir. Başvuru yapmak isteyen adayları 22 Şubat 2024 Perşembe günü saat:14.30'da Aydın İŞKUR Müdürlüğü'nde gerçekleştirilecek görüşmeye bekliyoruz” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ