Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Aydın İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından düzenlenecek 60. Kütüphane Haftası kutlamalarında bu yıl ‘Yapay Zekâ Temelli Akıllı Kütüphane’ teması işlenecek. İl Halk Kütüphanesi’nde 25 Mart Pazartesi günü saat 14.00’te başlayacak programda ilk olarak BİLSEM’in katkılarıyla piyano dinletisi gerçekleştirilecek. Yeni yayın sergisi açılışının ardından ‘yılın okuyucusu’ ödülleri verilecek.

Aynı gün, Çini Sanatçısı Emine Yıldız Bilara ile Kat’ı Sanatçısı Meryem Pak’ın sergileri açılacak.

Aydınlı vekilin paylaşımı olay oldu Aydınlı vekilin paylaşımı olay oldu

26 Mart’ta saat 14.00’te Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi’nde çocuk ve gençlerle sanal gözlük ve xbox deneyimi etkinliği yapılacak.

NYSA ANTİK KENTİ ZİYARET EDİLECEK

27 Mart’ta saat 14.00’te Sultanhisar’daki NYSA Antik Kenti’nde kütüphane ziyareti ve toplu kitap okuma etkinliği yapılacak. Ardından piyano ve gitar dinletisi gerçekleştirilecek.

28 Mart’ta saat 20.30’da Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi’nde teleskopla Jüpiter gezegeni gözlemi yapılacak. Etkinlik, ADÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hilal Aktamış’ın rehberliğinde gerçekleşecek.

29 Mart’ta Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi’nde ikinci kez çocuk ve gençlerle sanal gözlük ve xbox deneyimi etkinliği yapılacak. Etkinlikler, 29 Mart Cuma günü saat 14.00’te Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi bahçesinde Arkeolog Erkan Dede rehberliğinde yapılacak arkeolojik kazı uygulamasıyla son bulacak.

İl Halk Kütüphanesi Müdürü İsmail Akman, kitapseverleri etkinliklere davet etti. 

Kaynak: HABER MERKEZİ