Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Murat Tan'ın haberine göre, Aydın’da 2023-24 Deve Güreşleri Sezonu kapsamında gerçekleşen Karpuzlu Belediyesi 8. Deve Güreşi Festivali renkli görüntülere sahne oldu. 26 Kasım’da yapılması planlanan ancak hava muhalefeti nedeniyle erten Karpuzlu Belediyesi 8. Deve Güreşi Festivali, belediye binası önünden kortej yürüyüşüyle başladı.

Kuşadası sahilleri konforlu ve hijyenik tatilin adresi olmayı sürdürüyor Kuşadası sahilleri konforlu ve hijyenik tatilin adresi olmayı sürdürüyor

BAŞKAN DÖNMEZ GÜREŞLERİN ÖNEMİNİ VURGULADI

Karpuzlu Kaymakamı Merve Ayık, Karpuzlu Belediye Başkanı Hilmi Dönmez, AK Parti Karpuzlu İlçe Başkanı Akif Aydoğdu, MHP Karpuzlu İlçe Başkanı Aydın Gök, daire amirleriyle çok sayıda vatandaşın katıldığı kortej yürüyüşünün ardından başlayan 8. Deve Güreşi Festivali’ne, çevre il ve ilçelerden çok sayıda pehlivan develer ve sahipleri de akın etti. Festivalde konuşan Belediye Başkanı Dönmez, yöre kimliği ile kültürel aidiyet açısından büyük önem taşıyan ve yörük geleneğinden deve güreşlerinin önemine vurgu yaparak festival organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür etti.

Kıran kırana geçen deve güreşleri nefes keserken, güreş sahasını 7’den 7’e dolduran vatandaşlar da müsabakaları büyük ilgiyle takip etti. Güreş müsabakalarının ardından dereceye giren pehlivan develer için sahiplerine Karpuzlu Kaymakamı Ayık ile Belediye Başkanı Dönmez tarafından plaket takdim edildi. 

Kaynak: MURAT TAN