Türkiye Atletizm Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan 18-19 Temmuz 2023 tarihlerinde İzmir ilinde gerçekleştirilen Naili Moran Yaş Grupları Türkiye Finalleri, genç atletlerin gösterdiği başarılı performanslarla dopdolu geçti. Aydın İlini temsil eden SEM sporcuları da bu önemli yarışmada gurur verici dereceler elde ettiler.

Türkiye Şampiyonu Aydınlı Sporcu Koray

Naili Moran Türkiye Final Yarışması'nda Aydın İlini temsil eden diğer sporcular da dikkat çeken performanslar sergilediler. 2008 doğumlu Koray Uygun, 100m, uzun atlama ve 100m engelli branşlarının toplamında gösterdiği üstün performansla Türkiye Şampiyonu olurken, 2009 doğumlu Öykü Ceylin Tekdal, uzun atlama, 100m ve 80m engelli branşlarının toplamında Türkiye 2.'si olarak önemli bir başarıya imza attı. 2010 doğumlu Rümeysa Elif Ayhan ise uzun atlama, 60m ve 60m engelli branşlarının toplamında Naili Moran Türkiye 3.'sü olarak bronz madalyayı kazandı.

15 yaş kızlar kategorisinde yarışan Sporcu Eğitim Merkezi sporcularından Sude Çolak, Naili Moran Türkiye Final Yarışmasında büyük bir başarıya imza attı. Sude Çolak, rakiplerini geride bırakarak Türkiye 2.'si

oldu. Kendi yaş grubunda elde ettiği bu üstün derece, gelecekteki atletizm yarışlarında da başarılarının devam edeceğinin bir göstergesi olarak değerlendirildi.

Türkiye Final Yarışması'nda yarışan bir diğer Sporcu Eğitim Merkezi sporcusu Murat Tosun da elde ettiği başarıyla gurur verdi. Murat Tosun, yoğun rekabet ortamında Türkiye 4.'sü olarak bronz madalyaya çok yaklaştı.

Sude Naz Bayar, Naili Moran Türkiye Şampiyonasında 100 Metre, 200 Metre ve Uzun Atlama branşlarında mücadele etti. Kıyasıya rekabetin yaşandığı bu zorlu yarışlarda, genç sporcu üstün bir performans sergileyerek Genel Puan Ortalamasında Türkiye 4.sü olmayı başardı.

Dünya yoga günü kutlandı Dünya yoga günü kutlandı

Bu gurur verici başarılar, sporcuların yetenek ve azimlerinin yanı sıra antrenörlerin emek ve özverilerinin de bir göstergesi olarak dikkate değerdir diye açıklamada bulunan Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu; “Sporcularımız Sude Çolak, Murat Tosun, Koray Uygun, Öykü Ceylin Tekdal ve Rümeysa Elif Ayhan'ı ve onları yetiştiren antrenörleri gönülden tebrik ederiz. Naili Moran Yaş Grupları Türkiye Finalleri'nde gösterdikleri performansla genç sporcularımızın Türk atletizminin geleceğine olan katkılarının farkındayız ve gelecek yıllarda da başarılarının devam etmesini dileriz.” dedi. (HABER MERKEZİ)
 

Editör: ERDAL GÜNDÜZ