Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre, Aydın doğumlu olan ve uzun yıllar medya kuruluşlarında yönetici olarak görev yapan AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım, dijital mecralarda gündem oldu.

Nazillili kadınlar okey günlerinde buluşacak Nazillili kadınlar okey günlerinde buluşacak

Bayram tatilinde Monaco’ya giden Bursalı, yat kulübünde yediği ıstakozun fotoğrafını sosyal medya hesabından hikâye olarak paylaştı. Aydınlı vekilin paylaşımına AK Parti kanadı dâhil olmak üzere farklı kesimlerden tepkiler geldi.

Bursalı’nın paylaşımını sert sözlerle eleştiren AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci, X hesabından yaptığı paylaşımda, “Herkes kendine gelsin! Ya da bu partiden defolup gitsin! Yeter!” sözlerine yer verdi.

“PARTİMİZDEN DEFOLUP GİDİN KARDEŞİM…”

Toplumdaki ekonomik sıkıntılara işaret eden Birinci, şunları kaydetti: “Milletimiz geçim sıkıntısındayken, millet çareler ararken, devletimiz dişini tırnağına takmış ekonomiyi düzeltmeye çalışırken, siz gidip Monaco'da ISTAKOZ yiyemezsiniz, hadi yediniz bunu paylaşamazsınız! O ki paylaştınız, o zaman bu partiden istifa edeceksiniz. Sizin bu tavrınıza, bu ruh halinize hangi parti uygunsa, oraya gideceksiniz! Yer sofralarında kurulmuş, emekle, darbeler, bin bir badireler atlatmış bu partide siz ve sizin gibilere yer yok. Siz burayı babanızın çiftliği zannediyorsunuz, lakin burası halkın bağrından kopmuş, bu milletin öz evladı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisidir kardeşim! Burada artık bu tavırda olanlara yer yok! Biz, size rağmen, sizin gibileri tek tek ayıklayana kadar, ölene kadar Reisimize sahip çıkacağız. Siz, bizim tane tane topladıklarımızı, kamyonu devirerek dökmeye çalışsanız da biz, yılmadan, sizlerden ve sizin gibilerden partimizin izzetini koruyacağız. Uzun uzun yazardım, sabaha kadar yazardım, ama o fotoğraf, inanın bana, bu kadar yazmayı bile hak etmiyor. Aslında tek cümle yeter: ‘Partimizden defolup gidin kardeşim’ konu bu kadar basit.”

“TÜRKİYE’DEN UCUZ MUYDU BARİ?”

Bursalı’ya tepki gösteren CHP’li vekil Oğuz Kaan Salıcı ise “Gençler Eminönü’nde balık-ekmek yiyemezken, AKP Milletvekili Şebnem Bursalı’nın Monaco Yat Kulübü’ndeki ıstakoz ziyafeti sınıfsaldır, story atması görgüsüzlüktür, AKP kibrinin özetidir. Afiyet olsun Şebnem Hanım. Hesap ne geldi? Enflasyon malum. Türkiye’den ucuz muydu bari?” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ