Aydın Kızılcaköy Efeler ve Yörükler Derneği ile Efeler Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Yörük Toyu ve Şenliği’ne katılan Başkan Atay, Dedekorkut Yörük Türkmen Federasyonu, Ege Bölgesi Dernekler Federasyonu, Aydın Ayyıldız Yörük Efeler Kültür Derneği, Menderes Oğlananası Yörükler Derneği, Tarihi Söke Kemalpaşa Mahallesi Kültür ve Yaşatma Derneği Yönetimi ve Üyeleri ile Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen yörüklerle keyifli bir şenlikte buluştu.

“KIZILCAKÖY TÜRKİYE’YE NAM SALMIŞ BİR MAHALLEDİR”

Kızılcaköy Pazar Yeri’nde düzenlenen Yörük Toyu ve Şenliği’nde konuşan Başkan Mehmet Fatih Atay, Kızılcaköy’ün Türkiye’ye nam salmış özel bir mahalle olduğuna dikkat çekerek, “Hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bizi bu toyumuzda yalnız bırakmadınız. Aydın Kızılcaköy Efeler ve Yörükler Derneği Başkanımız mütevazi davranıyor ama yarısını kendi kazancıyla yaptı kendisine helal olsun. Kızılcaköy Türkiye’ye nam salmış bir mahalledir. Burası patronlara, çok uluslu şirketlere direnebilen ve başarı elde edebilen zafer kazanan kadınların mahallesidir. Jeotermalciler bir tek benden ve bu mahalleliden korkar başka kimseden korkmaz. İşte kadınların gücü, giremeyecekler, girdirmeyeceğiz. Jeotermalcilere toprağımızı suyumuzu zehirlettirmeyeceğiz. Hep birlikte mutluluk ve barış içinde yaşamak istiyoruz. Kadınlar Efeler’de çok güçlüler daha da güçlü olacaklar.”

Bakan Göktaş:“1 milyar 21 milyon lira Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesini hesaplara yatırdık” Bakan Göktaş:“1 milyar 21 milyon lira Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesini hesaplara yatırdık”

“KADINLARIN MUTLULUĞUNA MUTLULUK KATACAĞIZ”

Kadınlar için gerçekleştirdiği projelere de değinen Başkan Atay, ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin çocukları için dershane, 752 çocuğun en iyi okul öncesi eğitimi aldığı kreşler, güvenliğinden mühendisine kadar sadece kadınların istihdam edildiği %100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası, 16 Kitap Kafe, 6 Hanımevi, 3 Psikososyal Destek Merkezi, Avrupa’nın en büyük açık hava matematik parkı olan Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı gibi 5 yılda hayata geçirdiği çok sayıda projeden bahsetti. Başkan Atay konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kadınlarımız için, birlikte özgürce mutlu yaşayabilmek için çalışacağız. Bir kadın mutlu olursa aile mutlu olur, çevre, toplum mutlu olur. Kadınların mutlu olması için gereken katkıyı yapacağız. Kadınların mutluluğuna mutluluk katacağız. Şenliğimiz toyumuz hayırlı olsun. Sağ olun, var olun.”

Aydın Kızılcaköy Efeler ve Yörükler Derneği Başkanı Veysel Erdemli de konuşmasına Başkan Atay’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Efeler Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadı, biz de başkanımızın her zaman yanındayız.” dedi.

MUHTAR AŞKINTAŞ’TAN BAŞKAN ATAY’A TEŞEKKÜR

Kızılcaköy Mahalle Muhtarı Ali Aşkıntaş da, “Yörük kültürü bizim özümüzdür. Bu kültüre sahip çıkacağız ve bu güzellikleri yaşatmaya devam edeceğiz. Kızılcaköy Mahallemizde bu tür kültür sanat etkinliklerinin yapılması mahallemize değer katıyor. Proje ve hizmetlerinde Kızılcaköy’ümüze sahip çıkan Efeler Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay’a çok teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Kaynak: HABER BÜLTENİ