Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre, 31 Mart yerel seçimleri AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana yaşadığı ilk seçim yenilgisi oldu. Türkiye genelinde olduğu gibi Nazilli’de de AK Parti seçimden ikinci parti olarak çıktı. Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adayı Esat Ergüler seçimde 31 bin 107 oy alarak yüzde 33.42 oranında kaldı. Yerel seçim sonuçlarını değerlendiren AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Volkan Beyazıt Türkiye genelinde olduğu gibi Nazilli’de de AK Parti seçmeninin sandığa gitmediğini belirtti. İlçede emekli nüfusun yoğun olduğuna da dikkat çeken Beyazıt ekonomik koşullar sebebiyle emeklilerin tepkili olduğunu hatırlattı.

“ESAT ERGÜLER BEKLENENİ YAPTI”

Ressam Özdemir ilk kişisel sergisini İbramaki Sanat Galerisi’nde açtı Ressam Özdemir ilk kişisel sergisini İbramaki Sanat Galerisi’nde açtı

Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adayı Esat Ergüler’e ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Beyazıt “Aday belirleme konusu tamamen genel merkezimize aitti. Saha çalışmalarında Esat Ergüler’in adı öne çıkıyordu. Adayımız seçimden önce damadını kaybetti. Ayrıca sağlık sorunları da yaşıyordu ama beklentileri karşılamak için aday oldu” dedi. Nazilli Belediye Başkanı seçilen CHP’li Ertuğrul Tetik’e şehrin menfaatleri için yapacağı tüm çalışmalarında destek olacaklarının sözünü veren Beyazıt “İç hesaplaşmalarımızı sonuna kadar yapacağız. Ben her daim bu hesaplaşmaların olması gerektiğini düşünüyorum. Tabii bunun da demokratik gereği, kongre sürecidir. Kongre takvimimiz belirlendiğinde süreci işleteceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ