Aydın DSİ’deki işten çıkarmalar için Ankara devrede Aydın DSİ’deki işten çıkarmalar için Ankara devrede

Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP’li belediyeler olarak tasarruf tedbirlerinin arkasına sığınmayacaklarını ve tüm güçleriyle hizmet vermeye devam edeceklerini vurguladı. 

CHP Aydın İl Başkanlığı’nca Nevzat Biçer Nikah ve Konferans Salonu’nda düzenlenen İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan Çerçioğlu, “31 Mart’ta Aydın’da yine birinci parti olduk. Ama en önemlisi Türkiye’de birinci partiydik. Aydın’daki bu en büyük başarı, elbette çok değerli İl Başkanımız, il yönetim kurulu üyelerimiz, ilçe başkanlarımız ve tüm partili arkadaşlarımızın sayesinde oldu. Hepinize çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız” dedi. 

“CHP İKTİDAR OLACAK” 

Başarının kolay gelmediğine işaret eden Çerçioğlu, şöyle devam etti: “5 yıl boyunca belediye başkanlarımızla, milletvekillerimizle, kadınlarımızla, gençlerimizle çok çalıştık. Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce özellikle de belediyelere yönelik tasarruf tedbirleri başlığı altında belediyelerin kreş bile açamaması gerçekten çok üzücü. Bu tasarruf tedbirleri gerekli mi ülkemizde? Gerekli. Ama kreş için geçerli olmamalı. Buradan iktidar partisine tekrar seslenmek istiyorum. Eğitimden tasarruf olmaz. CHP’li belediyeler olarak tasarruf tedbirlerinin arkasına sığınmayacağız. Tüm gücümüzle hizmet vermeye devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte, bir kez daha söz veriyoruz. Çok çalışacağız, çok çalışacağız. 3 yıl sonra CHP iktidar olacak.”

“13 MİLYAR LİRA YATIRIM YAPTIK” 

Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden ve 17 ilçede gerçekleştirdiği yatırımlardan bahseden Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak şimdiye kadar 13 milyar 221 milyon lira tutarında yatırım yaptıklarını dile getirdi. 

CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı’nın yönettiği toplantıya, CHP Aydın milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül ve Evrim Karakoz ile ilçe belediye başkanları da katıldı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ