Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, geçtiğimiz 5 yıllık dönemi son derece verimli geçirdiklerini belirterek, 31 Mart yerel seçimlerinde hemşehrilerinden bir kez daha yetki istedi.

Dünya yoga günü kutlandı Dünya yoga günü kutlandı

Halk TV canlı yayınında İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan Günel, “Pandemiye, ekonomik krize, depremin merkezinde olmamıza rağmen bu 5 yılı oldukça verimli geçirdik. Belediyelerde genelde ekonomik darlıktan bahsedilir. Hep mazeret vardır. Biz bahane değil, hizmet ürettik. Halkın belediyeden beklediği en önemli şey, yol ve park. 218 kilometre yol yaptık. Kuşadası’na 70 futbol sahası büyüklüğünde yeşil alan kazandırdık. 5 yılda geçmişten yorgun gelen bir kenti toparlamaya çalıştık. Yeni dönemimizde Kuşadası yorgun turizm kenti imajını tamamen atacak. Turizmde eskiden olduğu gibi amiral gemisi olma yolunda ilerleyecek. Pandemiden sonra değişen turizm algısı var. Buna yönelik yatırımlar yapıyoruz. Yeni nesil turizm projeleriyle geleceğe yelken açacağız” ifadelerini kullandı.

“2019 ÖNCESİYLE KIYASLASINLAR”

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti ve İYİ Parti’nin Kuşadası adaylarının eski CHP’li isimler olduğuna dikkati çeken Günel, “Seçimi alacağız inşallah. 1 Nisan’da da hizmet çağını devam ettireceğiz. 2019 öncesindeki Kuşadası ve hizmetin yoğunluğunu hatırlamasını istiyorum hemşehrilerimin. Bir de 2019’dan bugüne kadar Kuşadası’na yapılanlar… Sorun üretmeyen çözüm üreten, bahane üretmeyen hizmet üreten bir belediye dönemi gördüler bu 5 yılda. Kuşadası’nın çehresi değişmeye başladı. Bu kadar hızlı bir değişim Kuşadası’nın son 25 yılında yok. Bu dönem de oy versinler ki, bu hizmet bir dönem daha devam etsin. Ben birikmiş sorunları çözdüm. Yorgun Kuşadası gidecek, turizmde yepyeni bir Kuşadası gelecek. Ben hemşehrimin yüzündeki gülümsemeye talibim demiştim, daha mutlu bir Kuşadası’na yol alıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: HABER MERKEZİ