AK Parti Aydın, Menderes ve arkadaşlarını andı AK Parti Aydın, Menderes ve arkadaşlarını andı

Aydın'da bazı belediyelerin maaş ödeyemeyeceği konuşulurken Başkan Kaya, İncirliova Belediyesi'nde şirkete bağlı çalışan işçilerin maaşlarının bayramdan önce ödenmesi talimatını vererek yine bir ilke imza attı. Bu karar ile birlikte Aydın'da Ramazan Bayramı öncesinde işçi maaşlarını ödeyen tek belediye İncirliova Belediyesi oldu.

Memur ve kadrolu işçiler yasa gereği maaşlarını ayın 15'inde alacakken Başkan Kaya şirket çalışanı işçiler için inisiyatif kullanarak maaşların Arefe günü itibariyle hesaplarına aktarılmasını sağladı. 

"İŞÇİLERİMİZİN HUZURU VE REFAHI EN ÖNEMLİ ÖNCELİĞİMİZ"

Başkan Kaya belediye işçilerinin maaşlarının erken ödenmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Hizmetlerimizin vatandaşlarımıza ulaşmasında büyük emek sahibi olan belediye personelimizin huzuru ve refahı en önemli önceliklerimiz arasında. Personeline bir kuruş borcu olamayan, beş senedir her ay maaşlarını hiçbir gecikme olmaksızın günü gününe yatıran, bu anlamda ciddi hassasiyet gösteren bir belediyeyiz. Ramazan Bayramı öncesinde de personelimizi sevindirmek hem bayram alışverişlerinde hem de tatillerinde ekonomik olarak rahat olmalarını sağlamak amacıyla maaşlarını 6 gün önceden yatırdık. Belediye işçilerimizin maaşları Arefe günü itibariyle hesaplarına aktarıldı. Tüm personelimiz alın teri ve emeklerinin karşılığı olan maaşlarını aileleri ve dostları ile birlikte güle güle harcasınlar. Bu vesileyle bizlerle birlikte gece gündüz demeden vatandaşlarımıza hizmet götürmek için çalışan tüm personelimizin mübarek Ramazan Bayramı'nı kutluyor, kendilerine ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: HABER BÜLTENİ