Deveci Başkan lakaplı Başkan Kaya, Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi IVSA öğrenci topluluğunun organizatörlüğünde Aydın’a gelen Fransa’nın Rouen şehrinde La Salle Üniversitesi'nde veterinerlik eğitimi alan 12 öğrenciye, İncirliova’daki deve çiftliğini gezdirdi. Aydın İVSA öğrenci topluğu ile birlikte çiftliği gezen toplam 25 öğrenciye Başkan Kaya deve yetiştiriciliği ve devecilik kültürüne ilişkin bilgiler verdi. Çiftlik gezisinin ardından Başkan Kaya öğrencilere deve sütü ve incir ikramında bulundu. Çiftlik gezisi boyunca hayranlıklarını gizleyemeyen öğrenciler Başkan Kaya’ya verdiği bilgiler ve misafirperverliği için teşekkür etti. Başkan Kaya’ya çiftlikte İncirliova İlçe Tarım ve Orman Müdürü Emre Tanrıbuyurdu’da eşlik etti.   

Eski otogar alanı temizlendi, Başkan Yetişkin çalışmaları yerinde inceledi Eski otogar alanı temizlendi, Başkan Yetişkin çalışmaları yerinde inceledi

İNCİRİLİOVA’YI DÜNYAYA TANITIYOR 

Fransız öğrencileri çiftliğinde ağırlayan Başkan Kaya organizasyona ilişkin açıklamasında, “Fransa'nın Rouen şehrinde La Salle Üniversitesi'nde veterinerlik eğitimi alan IVSA öğrenci topluluğu üyesi öğrencileri ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencilerimizi deve çiftliğimizde ağırladık. Öğrencilerimize deve yetiştiriciliği ve devecilik kültürüne ilişkin bilgi aktarımında bulunarak İncirliovamızın meşhur inciri ve deve sütümüzü ikram ettik. Deve ve devecilik denilince akla ilk gelen yer İncirliova’dır. Bizlere atalarımızdan kalan bu geleneği yaşatmaya ve geliştirerek devam ettirmeye önem veriyoruz. Büyüyen ve gelişen İncirliovamızın tanıtımına katkıda bulunacak tüm faaliyetlerin öncüsü ve destekçisi olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER BÜLTENİ