Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kübra Dilara Yerlikaya’ın haberine göre,  İncirliova Belediyesi ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) işbirliği ile iki ayda yapımı tamamlanan Yalkıdere Çayı köprüsü hizmete başladı. İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya ve belediye başkan yardımcıları Metin Korucu ve Polat Tanrıkulu, köprü üzerinde incelemelerde bulundu.

“YEREL VE MERKEZİ YÖNETİM İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE”

Konuyla ilgili açıklama yapan Kaya, yerel yönetim ve merkezi yönetimin uyumuna vurgu yaptı. Kaya: “Yaklaşık iki ay gibi çok kısa bir sürede tamamlanan köprümüz ile Yalkıdere Çayı üzerinden güvenli araç ve yaya geçişini sağlamış bulunuyoruz. Köprümüzün hizmete başlaması ile birlikte bu bölgede ikamet eden vatandaşlarımızın öncelikli taleplerinden birini daha yerine getirmiş olduk. Yerel yönetim ve merkezi yönetimin iş birliği içerisinde, uyumlu çalışmasının önemini bu projemizde bir kere daha gördük” dedi.

Nazilli’de bir şahıs ortalığı karıştırdı Nazilli’de bir şahıs ortalığı karıştırdı

“VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Başkan Kaya, devlet destekli belediyecilik çalışmaları ile vatandaşın hayatını kolaylaştırmaya yönelik projelerinin devem edeceğini belirterek, “16 metre uzunluğunda 12 metre genişliğinde çok güzel bir köprü oldu. Önümüzdeki süreçte hem vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak hem de İncirliovamıza değer katacak birçok projenin başlangıcını yapacağız. Beş senelik hizmet süremiz boyunca İncirliova’da devlet destekli belediyecilik çalışmalarımız ile çok sayıda yatırımı hayata geçirerek vatandaşlarımızın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kaya, son olarak “Çalışmalar boyunca bizlerden desteklerini esirgemeyen DSİ 21. Bölge Müdürümüz Sn. Birol Çınar'a, projenin bir an evvel tamamlanması için büyük bir özveri ile çalışan belediye ekiplerimiz ve DSİ personellerimize, ayrıca projede emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.  

Kaynak: HABER MERKEZİ