Törende konuşan Başkan Ömer Günel, “Bu merkez sayesinde hem annelerimizin hem de çocuklarımızın yanında olduğumuz için çok mutluyuz. Kentimizde çocuklarımız için yeni eğitim yuvaları açmaya devam edeceğiz” dedi.

Cafer Kotan Yaşam Parkı'ndaki Güler Aydın Süzgeç Sosyal Tesisi’nde bulunan Anne-Baba Çocuk Merkezi’nde sertifika heyecanı yaşandı. Bu kapsamda merkezde uzman eğitmenler tarafından 3-6 yaş arasındaki çocuklara yönelik verilen okul öncesi eğitim programının 4’üncü dönemine katılan 25 çocuk için sembolik bir mezuniyet töreni düzenlendi. Törene, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel de Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari ile birlikte katılarak miniklere katılım sertifikalarını verdi. Törende, minikler ise annelerine renkli kağıttan yaptıkları çiçekleri hediye ederek anneler günlerini kutladı. Törenden sonra annelere çay ve pasta, çocuklara ise meyve suyu ikramında bulunuldu.

Törende konuşan Başkan Ömer Günel, “Kuşadası’nda daha çok çocuğumuza eğitim verebileceğimiz tesislere ihtiyacımız var. Bu amaçla Türkmen Mahallesi’nde çok daha büyük bir merkez inşa edeceğiz. 2024 yılının yaz sezonuna kadar yapımını tamamlayacağız. Amacımız anneyi hamilelik döneminden itibaren çocuğu okul çağına gelene kadar hiç yalnız bırakmamak. Burada emek veren personelimize ve bizlere güvenerek çocuklarınızı emanet ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Ayrıca tüm annelerimizin de anneler gününü kutluyorum” diye konuştu.