Kuşadası Belediye Spor bünyesinde açılan yaz spor okulları ile çocuklara ve gençlere 6 farklı branşta eğitim veren Kuşadası Belediyesi, hafta içi her gün düzenlediği sabah sporu etkinliği ile de kent sakinlerinin güne sağlıklı bir başlangıç yapmasını sağlıyor.

Kuşadası Belediyesi tarafından “Sağlığa Tempo Tutuyoruz” sloganı ile hafta içi her gün düzenlenen sabah sporu etkinliği geniş katılımla sürüyor. Antrenör Bedirhan Güllüdağ eşliğinde hafta içi her gün farklı saatlerde Güvercinada, İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı ile Özer Türk Stadyumu’nda gerçekleşen spor etkinlikleri farklı yaş grupları tarafından ilgiyle karşılanıyor. Özellikle yaz aylarında İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’nda açık havada yapılan sabah egzersizleri kent sakinlerinden yoğun ilgi görüyor. Kuşadası Belediyesi tarafından ücretsiz sunulan spor aktivitelerinde sabah egzersizleri pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 08.00’de İsmail Cem Dostluk Meydanı’nda, pilates dersleri salı ve perşembe günleri sabah 10.00’da Güvercinada ve akşam 20.00’da Özer Türk Stadyumu’nda, fonksiyonel antrenman ise çarşamba günleri saat 20.00’da Özer Türk Stadyumunda düzenleniyor. Etkinliklere katılım sağlamak isteyenler 444 71 14 numaralı Güvercin Masa hattı aracılığıyla detaylı bilgi edinebiliyor.

AYBEL’in sermayesinde 40 milyonluk artış AYBEL’in sermayesinde 40 milyonluk artış

Sağlıklı yaşam ve spor aktivitelerine verdiği önem ile dikkat çeken Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Spor aktiviteleri ve sağlıklı yaşam özellikle gençlerin hayatında vazgeçilmez olması gereken bir konu. Kuşadası Belediyesi olarak sporu kent yaşamımızın önemli bir parçası haline getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hemşehrilerimiz erken saatlerde uzman antrenörümüz eşliğinde güne zinde bir başlangıç yaparken yaz spor okullarında gençlerimiz ve çocuklarımız da erken yaşta kondisyonlarını güçlendirerek sağlıklı yaşamın temellerini atıyor. Uzman eğitmenlerin eşliğinde düzenlenen etkinliklere tüm hemşehrilerimizin katılımını bekliyoruz” dedi.  HABER MERKEZİ

Editör: SERDAR ŞENOL