Koçarlı’da temizlik harekatı Koçarlı’da temizlik harekatı

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Efeler ilçesinde bulunan Adnan Menderes Bulvarı ile Hükümet Bulvarı’nda çiçek dikimi gerçekleştirdi. Tamamı Büyükşehir Belediyesi tarafından yetiştirilen 30 bin çiçek ile süslenen bulvarlar, esnaf ve vatandaşlardan da tam not aldı.

Büyükşehir’in çiçeklerini kadınlar üretiyor, kadınlar dikiyor
Aydın’ın tüm ilçelerinde, ana arterlerin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluk alanındaki tüm kavşak ve yollarda bakım ve çiçeklendirme çalışmaları devam ediyor. Çalışmalarda mevsimlik çiçekler olan rozet, zinya ve kadife çiçekleri üretilip, kullanılıyor.

Kent genelinde dikimi gerçekleştirilen tüm çiçekleri kendi bünyesinde bulunan fidanlıklarda üreten Büyükşehir Belediyesi,  ilk etapta 250 bin çiçeği sezonda dikimi gerçekleştirilmek üzere yetiştirdi. Kadın personeller tarafından yetiştirilmesi ve dikimi gerçekleştirilen çiçekler ile kent, doğanın rengârenk tonları ile süsleniyor.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Aydın'ın dört mevsim çiçek bahçesi olmaya devam edeceğini belirtirken, vatandaşlar Aydın'ı güzelleştirmeye devam eden Başkan Çerçioğlu'na teşekkür etti.

Kaynak: HABER BÜLTENİ