KUTO, TOBB 80. Genel Kurulu'na katıldı KUTO, TOBB 80. Genel Kurulu'na katıldı

Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Nazilli Belediyesi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle ortaklaşa “Bahar Şenliği” düzenledi. “En Büyük Engel Sevgisizliktir” sloganıyla düzenlenen programa Nazilli Belediye Başkanı Dr. Ertuğrul Tetik, CHP İlçe Başkanı Sema Aslıhan Ökmen, Aydın Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Daire Başkanı Ayşenur Emir, Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Zeliha Gündoğdu, Türkiye Sakatlar Derneği Nazilli Şubesi Başkanı Aysun Bademli, Down Sendromlular Dernek Başkanı Sena Akar, Nazilli Engelsiz Engelliler Dernek Başkanı Ahmet Ünlü, Nazilli Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Zeynep Fatma Aytekin ve dernek üyeleri ile aileleri katıldı.

DOYASIYLA EĞLENDİLER

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda katılımcılar hep birlikte İzmir Marşı ile 10. Yıl Marşı’nı okudu. Programda daha sonra Nazilli Otizm Orkestrası(NAZOT), Aydın Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, Nazilli Gülen Yüzler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Öğrencilerinin keman dinletisi yapıldı. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin katılımcılara tavuklu pilav ve ayran ikram ettiği şenlikte; yüz boyama standı ve palyaço etkinliğinin yanı sıra çocuklara pamuk şeker, balon dağıtıldı. Engelliler için temsili asker uğurlama merasimi yapıldığı programda asker adaylarına kına yakıldı.

“ENGELLİLER BİRİMİ KURACAĞIZ”

Programda konuşan Nazilli Belediye Başkanı Dr. Ertuğrul Tetik, “Bu haftada engellilerimizin hayatlarını nasıl kolaylaştırabiliriz, neler yapabiliriz bunları konuşuruz. Nazilli’de şimdiye kadar böylesi tartışmalar yapılmıyordu ama biz sık sık yapacağız. Belediyede Engelliler Birimini açacağız. Engeli olan onlar değil, biziz. Asıl engelli olan onlarla ilgilenmeyen onların sorunlarına çözüm bulmayan bizleriz. 5 sene içerisinde söz veriyorum, engellilerimizle ilgili ne yapılacaksa yapacağım” dedi.

Kaynak: HABER BÜLTENİ