Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre; CHP Aydın İl Başkanlığı’nca Turistik Park’ta düzenlenen bayramlaşma etkinliğinde konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, asgari ücret ve emekli maaşına zam yapılması çağrısında bulundu.

Çerçioğlu, “Çok güzel sözler söyleyebilirim size. Pembe tablolar çizebilirim ama ne yazık ki, bu güzel sözleri söyleyemeyeceğim. Pazar günü Kurban Bayramı. İnsanlar bırakın kurban kesmeyi, bir kilo et alamıyor. Emeklinin, asgari ücretlinin hali ortada. Gençlerimiz malum, anlatmama gerek yok. Bugün bir Avrupa ülkesinin emeklisi Kuşadası’nda, Didim’de 5 yıldızlı otelde 10 – 15 gün tatil edebiliyor. Bizim emeklimiz Kuşadası’na zor gidiyor. Gelelim, asgari ücretliye… Bizim asgari ücretlimiz ay sonunu zor getiriyor. Avrupa’daki asgari ücretli en iyi arabayı alıyor, en iyi şekilde çalışıyor” dedi.

Durdurulan araçta uyuşturucu ele geçirildi Durdurulan araçta uyuşturucu ele geçirildi

“UMURLARINDA DEĞİL…”

Konuşmasında memurların yaşadığı sıkıntılara da değinen Çerçioğlu, “Bizim memurumuzun şu an bir ev satın alması mümkün değil. Kirasını zor ödüyor. Avrupa’da çalışan bir memur çok rahatlıkla ev sahibi olabiliyor. Türkiye’de yaşamak çok zor. Buradan iktidar partisine sesleniyorum. Hemen asgari ücrete zam yapılması gerekiyor. Emeklinin maaşını 10 bin liradan 20 bin liraya çıkarmaları gerekiyor. Bu hayat pahalılığında insanlar nasıl yaşıyor, umurlarında değil. 9 günlük tatil var ya, bunların hepsi 5 yıldızlı otellere gider. Hiçbiri Aydın’da olmaz bu tatilde. Yine biz bize kalırız bu tatilde” görüşlerini dile getirdi.

Partililerle selamlaşan Çerçioğlu, herkesin Kurban Bayramı’nı kutladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ