Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce hafta sonu düzenlenen program, CHP’nin tepkisine neden oldu. Programa yalnızca AK Parti Aydın Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaş’ın davet edildiğini ileri süren CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı, Vali Yakup Canbolat’a, “Bu durum sizin bilginiz dâhilinde mi?” diye sordu ve “CHP olarak bundan sonra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün hiçbir programına katılmayacağız” dedi.

“AYDIN’IN 8 VEKİLİ VAR”

Saatçı, yaptığı açıklamada, “Sayın Valim, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü bir program düzenliyor, sadece AKP milletvekili Mustafa Savaş davet ediliyor. Aydın’ın 8 milletvekili var. Neden geri kalanlar davet edilmedi? Bu konuda bir açıklama yapmanızı bekliyoruz. Bu durum sizin bilginiz dâhilinde mi değil mi?” ifadelerini kullandı.

“İNSANDA BİRAZ DEVLET ADABI OLUR”

Başkan Kaya yardımcılarını belirledi Başkan Kaya yardımcılarını belirledi

Gençlik ve Spor İl Müdürü’nü kınadıklarını kaydeden Saatçı, şöyle devam etti: “Aydın’ın 8 milletvekili var. Vekillerimiz sadece Mustafa Savaş’tan ibaret değil. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bundan sonra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün hiçbir programına katılmayacağız. Bir sözümüz de Gençlik Spor İl Müdürüne. Sen kimsin ki tek vekile özel program yapıyorsun? İnsanda biraz devlet adabı olur. Ayıptır.” 

Kaynak: HABER MERKEZİ