Ressam Özdemir ilk kişisel sergisini İbramaki Sanat Galerisi’nde açtı Ressam Özdemir ilk kişisel sergisini İbramaki Sanat Galerisi’nde açtı

Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, CHP Aydın milletvekilleri Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız ve Evrim Karakoz’la birlikte parti il başkanlığında basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan CHP’li siyasetçiler, yerel seçim başarısından duydukları mutluluğu dile getirerek, genel seçimlerde iktidar olma hedeflerini yineledi.

Toplantıda ilk sözü alan Saatçı, “Bugün örgütümüze ve belediye başkanlarımıza ziyarette bulunacağız. Hepsini tebrik edeceğiz. Başarılı bir seçim atlattık. Emeği geçen yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu başarı hepimizin. Aydın’da ve Türkiye’de bir başarı yaratılmıştır. Bu başarı tüm Türkiye’deki Cumhuriyet Halk Partililerindir” dedi.

“SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ”

CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, hem Aydın’da hem de ülke genelinde büyük başarı elde ettiklerini kaydederek, şöyle konuştu: “Türkiye’de vatandaşlarımızın çok ciddi sıkıntıları var. Bu sıkıntıların çaresi CHP’dir dedik. Yerel seçimde vatandaşlarımız bütün Türkiye’de bizlere büyük bir teveccüh gösterdiler. Çarenin, umudun CHP olduğunu tüm dünyaya ilan ettiler. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu sorumlulukla hem örgütlerimiz hem belediyemiz yoğun bir şekilde çalışacağız. İlk genel seçimde de CHP’yi iktidara taşıyacağız.”

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız ise “Genel seçimlerde başarılı bir seçim geçirdik. 4 vekil çıkardık. Yerel seçimde de başarılı olduk. Tüm örgütümüze, üyelerimize teşekkür ediyorum. En başta milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Çok güzel bir organizasyon yaparak Aydın’da 13 ilçeyi aldık. İnşallah önümüzdeki seçimde iktidara gelerek Türkiye’nin tüm sorunlarını çözeceğiz” görüşlerini dile getirdi.

“DEĞİŞİM İŞARETİ VERİLDİ”

31 Mart’ta geleceğe ilişkin umut veren bir sonucun ortaya çıktığına değinen CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan da “Seçmenlerin Türkiye’de esaslı bir değişime ihtiyaç olduğu mesajı sandıkta karşılığını buldu. Türkiye’deki seçmen, sadece yerel yönetimlerde değil, Ankara’daki, merkezi hükümetteki, Cumhurbaşkanlığı’ndaki değişim ihtiyacının işaretini verdi. Başarılı bir sonuç elde ettik. Aydın’da Büyükşehir’le birlikte 18 belediye aldık. Şunun bilincindeyiz. Bir önceki seçimde bir ittifakla seçime girmiştik. O ittifak partilerin genel merkezinde Türkiye’nin ihtiyaçlarına göre oluşturulmuş kıymetli bir ittifaktı. Ama siyasetin doğası her gün yeni bir gündür. Her gün yeni bir başlangıçtır. Dolayısıyla aradan geçen 5 senede belediye başkanlarımız çok iyi çalıştılar ve toplumsal mutabakatı en geniş anlamda sağlayabilecek siyasete özen gösterdik” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE İTTİFAKI’ VURGUSU

Bülent Tezcan, “İşin özü şımarmamayı öğrendik. Kazandıktan sonra şımarmamayı öğrendik. Seçim bitti bundan sonra her şey bizim istediğimiz şekilde olacak demedik. Bize güven gösteren bütün toplum kesimlerini kucaklamaya çalıştık. İşte bu seçimlerde bizi sadece Aydın’da değil, tüm Türkiye’de bir büyük toplumsal ittifak kurabilme potansiyelini bu yarattı. Bu güven ve destek, bir büyük toplumsal ittifakın ürünü: Türkiye İttifakı. Genel Başkanımız bunu tüm Türkiye’de söyledi. İşbaşına gelen belediye başkanlarımız doğru hizmetler ve çalışmalar yapacak. Sandıktan büyük bir umut çıktı. Yolculuğumuza şımarmadan devam edeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Saatçı ve vekiller, açıklamanın ardından ilçe ziyaretleri için il merkezinden ayrıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ