Bakan Göktaş:“1 milyar 21 milyon lira Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesini hesaplara yatırdık” Bakan Göktaş:“1 milyar 21 milyon lira Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesini hesaplara yatırdık”

Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi’nden Filiz Özdemir’in haberine göre,  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sivil toplum kuruluşlarıyla protokol imzalanmasına yönelik eleştirilere tepki gösterirken "Sizin tarikat ve cemaat dediğiniz bizim sivil toplum kuruluşu dediğimiz yapılarla protokol yapmaya devam edeceğiz. Çünkü onlar çocukların dağa çıkmasını engelliyor" demişti. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Başkanı Naim Atmaca yaptığı basın açıklamasında Bakan Tekin’i hedef aldı. Partisinin genel başkanı Özgür Özel’in Bakan Tekin’in görevden alınması için çağrı yaptığını hatırlatan Atmaca “Bu çağrı yarınlarımız çocuklarımız için hayati öneme sahip” dedi.

EKONOMİ VE EĞİTİM POLİTİKASINI ELEŞTİRDİ

Açıklamasında hükümetin ekonomi ve eğitim politikalarını eleştiren Naim Atmaca “Bugün 1 milyon 200 bin çocuğumuz okul çağı yaşta olmasına rağmen bir okul kayıtları yok. Okul çağındaki her yüz çocuktan 9'u okulu bırakmak zorunda kalıyor. Ailelerin çocuklarını okula göndermeye dahi artık ekonomileri yetmiyor. Bırakın üstüne başına yeni kıyafet almayı, en ufak kırtasiye eksiğini dahi gideremiyor. Derdi bu olması gereken Milli Eğitim Bakanı ise hala daha cemaat cemiyet işlerinde” ifadelerini kullandı. Başkan Atmaca PİSA sıralamasında Türkiye’nin her geçen yıl gerilediğine dikkat çekerek “Bu durum hükümetin yanlış ekonomi politikaları ve iki de bir ray değiştiren Milli Eğitim politikası yüzündendir” dedi.

Kaynak: FİLİZ ÖZDEMİR