Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, yerel seçim gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yeni Kıroba’ya konuşan Saatçı, parti olarak 17 ilçede iddialı olduklarının altını çizerek, “Genel seçimlerde de öndeydik. Tabii ki yerel seçimle genel seçimin konumları farklıdır. Yerel bazda adaylarla giriyoruz. Onların ilçelerde sevilen kişiler olması çok önemli. O kişilerin seçilerek aday gösterilmesini istedik. Doğru da yaptığımıza inanıyorum. Çoğu ilçemizde yeni adaylar, yeni yüzlerle seçime giriyoruz. Halkımızın teveccüh gösterdiği adaylarla seçime gireceğiz. Genel merkezimiz anketlerle aday belirleme yoluna gitti. Bu anlamda 17 ilçede de iddialıyız. Didim ve Germencik adaylarımız da en kısa sürede belirlenecek” sözlerine yer verdi.

Çocuklardan yaz kurslarına yoğun ilgi Çocuklardan yaz kurslarına yoğun ilgi

“ÇERÇİOĞLU BİZİM YÜZ AKIMIZ”

Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine de değinen Saatçı, “Büyükşehir’de rakip tanımıyoruz. Büyükşehir adayımız Sayın Çerçioğlu rakipsizdir. Aydın’da yaptığı başarılı çalışmalarla herkesin güvenerek kendisini desteklediğini biliyoruz. Onun başarısıyla bir rüzgârımız da var. Kendisi gerçekten çok başarılı bir belediye başkanımız. Bizim yüz akımız. İlçelerde çalışmalarımız devam ediyor. İl başkanlığı olarak ilçe ziyaretlerimiz devam ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

MECLİS ÜYELİKLERİ İÇİN TİTİZ ÇALIŞMA

Belediye başkan adaylarının isimlerini Seçim Kurulu’na verdikten sonra çalışmaların yoğunlaşacağını vurgulayan Saatçı, “Belediye meclis üyelikleri de önemli. Halkın sevdiği, saydığı, örnek alabileceği insanları belediye meclis üyeliklerine aday yapmanın çalışmasını yapıyoruz. Tüm ilçe başkanlarımız da bu konuda üzerinde titizlikle çalışıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ