Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Nazilli’de temaslarda bulunan AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaş’ın Büyükşehir’deki mevcut yönetime dönük eleştirilerine CHP Nazilli ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ulvi Yıldırımkaraman’dan yanıt geldi. CHP’li Yıldırımkaraman, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı da eleştirdi.

İYİ Parti’nin listesi belli oldu İYİ Parti’nin listesi belli oldu

“HANGİ DÜNYADA YAŞIYORSUNUZ?”

“Bizim aklımızla dalga geçmeyin beyler. Projeniz nerede? Hep birlikte buyurun sorgulayalım, bugün Nazilli bir tiyatroya ev sahipliği yaptı” diyen Yıldırımkaraman, “Millet İttifakı’ndan belediye başkanı seçilip bir anda her ne olduysa! AKP’ye geçen Kürşat Engin Özcan’la, iki seçimdir yenilip üçüncüsünü yaşamaya gelen Mustafa Savaş’ın tiyatrosu… Almış ellerine buldukları bir kullanılmayan eski püskü boru onu gösteriyorlar! Aktif kullanılan boru öyle çıkar mı? Öyle bir şey olsa ortalığı su basmaz mı? Milletin aklıyla alay mı ediyorsunuz? Yağmur suyu çalışması yapıyorum deyip içme suyuyla onu ayıramamak nasıl bir aymazlıktır! Halk sağlığı yetkilileri içme sularını durmaksızın analiz etmiyor mu? Siz hangi dünyada yaşıyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

“ENFLASYONU UÇURDUNUZ, EMEKLİYİ BİTİRDİNİZ”

Açıklamasında Başkan Özcan’ı da eleştiren Yıldırımkaraman, “Ne oldu bizim Nazilli’nin il olma işi, çık sende yürek varsa çatır çatır konuş bakalım! İl oluyor muyuz, olmuyor muyuz? Yanındakine sor ya da! Gerçi yanındaki de gelip gidip yenilmekten başka bir şey bilmiyordur da sen gene de sor! Ya da bak en güzeli şunu yap; Mustafa Savaş Nazilli’nin il olma masalı da dâhil, milletvekilliğin süresince Aydına ne yatırım getirttin ne hizmet ettin de! İnan bana far görmüş tavşan gibi yüzüne bakacak. Ya da siz iki far görmüş tavşan kalın öyle bırakın millet hizmet aldığı yerden hizmetini almaya devam edecek! Gelelim gerçek gündeme... Milletin karnı yarı aç, yarı tok. Enflasyonu uçurdunuz. 23 yıldır emekliyi bitirdiniz. Çocuklarımız okula yarı aç, yarı tok gidiyor. Vatandaş, memur, esnaf perişan geçim derdinde. Size diyecek bir laf bulamıyorum” sözlerine yer verdi.

Kaynak: KIVANÇ UĞUR