Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  21 Mayıs – 23 Haziran tarihleri arasında ilçe kongrelerini yapacak olan CHP Aydın Kadın Kolları, 25 Haziran – 14 Temmuz tarihleri arasında ise il kongrelerini gerçekleştirecek.

1999 yılından bu yana CHP Kadın Kolları’nda görev yapan, bunun 12 yılını İl Kadın Kolları Başkanı olarak geçiren Ayşe Özdemir, yaz aylarında yapılacak kongrede başkanlığa yeniden aday olduğunu dile getirdi.

EN UZUN SÜRELİ KADIN KOLLARI BAŞKANI

TES Aydın’dan milletvekillerine mektup TES Aydın’dan milletvekillerine mektup

Yeni Kıroba’ya konuşan Özdemir, “21 Mayıs’ta kongre sürecimiz başlıyor. 23 Haziran’a kadar ilçe kongreleri yapılacak. 25 Haziran’da da il kongreleri başlayacak. İl kongreleri 14 Temmuz’a kadar tamamlanacak. 4 Ağustos’ta da CHP Genel Merkez Kadın Kolları Kurultayı yapılacak.

Kadın Kolları İl Başkanlığ’ına tekrar adayım. 1999’da partiye kaydoldum. Aydın’da en uzun süreli Kadın Kolları İl Başkanlığı yapan kişiyim. 2016’dan beri kesintisiz olarak bu görevi sürdürüyorum. 2000 -2003 yılları arasında da İl Kadın Kolları Başkanlığı yapmıştım. 2011 yılında da bu görevde bulunmuştum. Partinin ana kademesinde hiç görev almadım. Şimdiye kadar hep kadın kollarında çalıştım” diye konuştu.

“HEDEF GENEL İKTİDAR”

Siyasi yaşamı boyunca CHP’nin başarısı için çalıştığını, bu anlamda mücadeleler verdiğini, mahkemeye bile çıktığını anımsatan Özdemir, “Partimizi Aydın yerelinde iktidara taşıdık ve bunu devam ettiriyoruz. Şimdiki amacımız yerelden sonra genelde iktidara gelmek. Bunun mücadelesini sürdüreceğiz” sözlerine yer verdi.

CHP’li Özdemir, Kadın Kolları İl Başkanlığı’nın yanı sıra, 2 dönemdir Efeler ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak da görev yapıyor. 

Kaynak: HABER MERKEZİ