Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre,  Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli Örgütü 5 Ocak Cuma günü akşam saatlerinde genel merkezden gelen haberle sarsıldı. İlçe Başkanı Naim Atmaca iddiaya göre CHP Aydın milletvekili Süleyman Bülbül’ün isteğiyle görevden alındı. Kararın ardından olağanüstü toplanan ilçe yönetim kurulu Avukat Sema Aslıhan Öktem’i yeni ilçe başkanı olarak seçti. Çiçeği burnunda başkan Öktem 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Hangar Restaurant’ta düzenlenen kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Etkinliğe görevden alınan ilçe başkanı Naim Atmaca da katıldı.

BİRLİK MESAJI VERDİ

Başkan Ökmen etkinlikte yaptığı konuşmada gazeteciler gününü kutlarken, “Partimizde görev değişikliği gerçekleşti. Naim Atmaca başkanımın yerine başkan oldum. İsimler, görevler, koltuklar geçer. Önemli olan biz çalışmalarımıza Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’yla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle sizler birlikte olmak istedik. Gazeteciler özgür olmalı. Bir hukukçu olarak da belirtmek isterim anayasayla da korunan haklarınız yok. Sizi koruyacak bir örgütünüz olmalı. İnşallah önümüzdeki günlerde bir örgüt çatısı altında toplanabilirsiniz” dedi.

ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ

Sema Aslıhan Ökmen, partiye üye olmadan yönetim kuruluna girdiği ve başkanlık için yeterli tecrübesi olmadığı yönündeki sorulara yanıt verdi. Üyelik konusundaki iddiayı yalanlayan Öktem “Ben çok fazla bir eleştiriyle karşılaştığımı düşünmüyorum. Yönetimimiz aynı şekilde devam ediyor. Ben zaten CHP’de yöneticiydim. Çalışmalarımız aynı ekiple daha güçlü bir şekilde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun destekleriyle devam edecek. En büyük amacımız Nazilli’de CHP’yi yerel iktidar yapabilmek”şeklinde konuştu. Etkinlikte konuşan eski başkan Naim Atmaca ise gazetecilerin her zaman destekçisi olacağını söyledi.

İYİ Parti’nin listesi belli oldu İYİ Parti’nin listesi belli oldu

BAŞKAN ÖZMEN MESLEK YASASI İSTEDİ

CHP Nazilli ilçe teşkilatına böyle bir etkinlik düzenlediği için teşekkür eden Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen, “10 Ocak hafta içine denk geldiği için hafta sonu kahvaltı planlandı. Yaptığımız çalışmalarla meslek yasasının çıkması için çalışıyoruz. Birlik olmalıyız. Biz bunun için mücadele ediyoruz. Sorunlarımız ancak bu şekilde giderilebilir. İnşallah verdiğimiz mücadele sonunda bu haklarımızı kazanacağız. Bize bu çalışmalarımızda destek veren meslektaşlarımıza çok teşekkür ederim. Bizleri ağırlayan CHP Nazilli ilçe örgütüne teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: FİLİZ ÖZDEMİR