davutlar_mahallesi (5)

Başkan Ömer Günel’in göreve gelmesinin ardından Kuşadası Belediyesi’nin yaptığı yatırımlar sayesinde alt ve üstyapıyla ilgili köklü sorunları çözüme kavuşan Davutlar Mahallesi’nde vatandaşların yüzü gülmeye başladı. Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün bölgede 40 milyon liralık yatırımla 31 bin 175 metrekare kilit parke taş döşediği 18 sokak ve caddeler ile 25 bin metrekare sıcak asfalt döktüğü Atatürk, Cengiz Topel, Menderes ve Namık Kemal caddelerindeki yenileme çalışmaları bölge sakinleri tarafından takdirle karşılandı.

REFÜJ VE KAVŞAKLAR MİSAFİRLERİ RENGARENK KARŞILIYOR

Kuşadası Belediyesi tarafından Karayolları Genel Müdürlüğü’nden devralınan kavşak ve refüjlerde de Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen peyzaj çalışması ile Davutlar Mahallesi’nin çehresine renk geldi. Ekipler tarafından yaklaşık 1600 metrekareyi kapsayan alanda gerçekleştirilen çalışmada, ilk olarak kavşak ve refüjler genişletildi. Bitkisel toprak takviyesi yapılan refüj ve kavşaklara, otomatik sulama sistemi de kuruldu. Kavşak ve refüjlere çok yıllık bitkiler ile süs eriği ve sığla ağaçları diken ekipler, alanda çalışmalarını dolomit taşları kullanarak gerçekleştirdikleri kuru peyzaj düzenlemesiyle tamamladı. Davutlar Mahallesi’nden geçen ziyaretçiler de peyzaj ve refüjlerin rengarenk çiçekleriyle karşılanmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Ketenova’da eksikler tamamlanıyor Ketenova’da eksikler tamamlanıyor

VATANDAŞLAR YAPILAN HİZMETLERDEN MEMNUN

Yaklaşık 10 yıldır Davutlar Mahallesi’nde yaşayan Aydın Sarıtaş, “Yollarımız ve aydınlatmalar çok güzel oldu. Sonuçtan çok memnun kaldık. Davutlar Mahallesi yeni bir görünüme kavuştu. Kuşadası Belediyesi’ne ve Başkan Ömer Günel’e bize hizmet getirdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

davutlar_mahallesi (1)

“BEKLEDİĞİMİZE SONUNA KADAR DEĞDİ”

Davutlar Mahallesi’nde esnaflık yapan Yusuf Sabuncu ise “Biz çalışmaların başında da zaten sonucun güzel olacağını biliyorduk. Beklediğimize sonuna kadar değdi. Peyzaj çalışmaları ile de Davutlar Mahallesi renklendi. Bu yeşilliği ve temizliği biz uzun zamandır görmemiştik” diye konuştu.

DAVUTLAR’A BAHAR VE GÜZELLİK GELDİ

Davutlar Mahallesi sakinlerinden İsmail Bal da “Mahallemizde Başkanımız Ömer Günel sayesinde gerçekleştirilen üst yapı ve peyzaj çalışmaları sonucunda Davutlar’a bahar ve güzellik geldi. Çok memnun kaldık. Uzun zamandır böyle hizmet görmemiştik” dedi. HABER MERKEZİ

Editör: SERDAR ŞENOL