Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  31 Mart yerel seçimlerinde göreve gelen Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, belediye şirketi EFEBEL AŞ’yi liyakatli ve deneyimli bir isme emanet etti. Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi ve Maliyet Muhasebesi Uzmanı Hulusi Ünal, şirketin genel müdürlük görevini üstlendi.

Nazillili kadınlar okey günlerinde buluşacak Nazillili kadınlar okey günlerinde buluşacak

Ünal’ın göreve başlamasıyla birlikte EFEBEL AŞ’de denetim ve yeniden yapılanma süreci başladı.

HULUSİ ÜNAL KİMDİR?

1 Ocak 1971 tarihinde Aydın Dalama’da dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Dalama’da, liseyi Aydın Lisesi’nde bitirdi. Celal Bayar Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Ana Bilim dalı Muhasebe-Finans bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir ile Bağımsız Denetçi belgesine sahip olan Ünal’ın uzmanlık alanları maliyet muhasebesi, finansal muhasebe, muhasebe standartları, denetim, finansal analiz, yönetim muhasebesi, vergi mevzuatı uygulamaları.

Tariş Zeytinyağı Birliği’nde muhasebe ve maliyet sistemlerini kuran Ünal, aynı zamanda Tariş Zeytinyağı Birliği ve Vestel Beyaz Eşya AŞ ’de yönetici pozisyonlarında görev aldı.

ÜNİVERSİTELERDE DERS DE VERDİ

Ünal, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Ege Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda Öğretim Görevlisi olarak çalıştı.

Aydın ve İzmir SMMM Odalarında 2003 yılından bugüne kadar, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Staja Başlama ve Yeterlilik kurslarında maliyet muhasebesi, finansal muhasebe, finansal analiz, muhasebe standartları derslerinin eğitim sorumlusu olarak görev yapan Ünal, bölgede pek çok mali müşavirin yetişmesine katkıda bulundu.

Firmalarda muhasebe, maliyet muhasebesi, yönetim muhasebesi ve bütçe uygulamaları konularında yönetim danışmanı olarak sistem kurulumlarını yapan ve uygulama süreçlerini yöneten Ünal, evli ve bir çocuk babası.

Kaynak: HABER MERKEZİ