Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre, Efeler 09 SFK, kulübün satışa çıkarıldığı iddialarına ilişkin açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada kulübün satışının söz konusu olmadığı belirtildi.

Açıklamada, “Son 3 yılda Bölgesel Amatör Lig şampiyonluğu, TFF 3. Lig Playoff Yarı Finali, Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur’a yükselme ve bu sezonda da playoff oynamayı garantilemiş olan Efeler 09 Spor Kulübü'müz; antrenman sahası, tesis ve stadyum olmamasına rağmen bu başarılarıyla taraflı tarafsız her kesimin ve tüm spor kamuoyunun takdirini kazanmış bir spor kulübüdür. TFF 2. Lig'e yükselme playoff maçlarını oynamayı haftalar öncesinden garantilemiş ve ligin bitimine 2 hafta kala takımımızın başarısına gölge düşürülmeye çalışılmasını çıkan asılsız ve yalan haberlerde büyük üzüntüyle takip etmekteyiz” denildi.

Naz- Naz ligde kalmayı garantiledi Naz- Naz ligde kalmayı garantiledi

“SATILMASI MÜMKÜN DEĞİL”

“Efeler 09 Spor Kulübü'müz, bu sene çıkan yeni yasa ile tüm dernek statüsündeki amatör ve profesyonel kulüpler gibi dernekler masasından Gençlik Spor Bakanlığı’na bağlanmıştır” bilgisinin verildiği açıklamada şu görüşler aktarıldı: “Dernekler statüsünde veya Gençlik Spor Bakanlığı'na bağlı bir kuruluşun satılması mümkün değildir. Ayrıca Kulüp Başkanımız Sn. Eymen Atay ve yönetim kurulumuz, kulüp yönetiminde görevlerine başarıyla devam etmektedir. Bu sebepten dolayı kulübün herhangi bir satışı söz konusu değildir. Yerel basında çıkan kulübün satılacağı yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Aydın spor camiasına ve tüm spor kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: HABER MERKEZİ