Nevzat Biçer Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantı, 6 Şubat Depremleri’nde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Koçak'tan Özcan'a sert sözler Koçak'tan Özcan'a sert sözler

Fabrikadan, kreşlere, kitap kafelerden hanımevlerine kadar hizmete açılan projelerin dev ekranda katılımcılara izletildiği toplantıda; İYİ Parti’den Efeler Belediye Başkanı Adayı olan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Efeler’in ‘marka kent’ yolculuğuna devam ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Her zaman olduğu gibi beni yine yalnız bırakmadınız, büyük bir onur ve şeref duyuyorum. Sizlerin belediye başkanı olmaktan ve adayı olmaktan çok büyük onur duyuyorum, sağ olun. Fabrika kurduk, 65 kadınımız orada çalışıyor. Pozitif ayrımcılık yaptık. Güvenliğinden, gıda mühendisine kadar sadece kadınların çalıştığı bir fabrika gerçekleştirdik. Efeler halkını doğal gıda ile kavuşturuyoruz. İhracat da yapıyoruz, Amerika’ya, Yunanistan’a gönderiyoruz. Ankara’daki büyük marketlerde, İstanbul’daki büyük marketlerde Efeler İlçe Belediye Başkanlığı’nın yaptığı fabrikada alın terleriyle elde edilen ürünler satılabiliyor. Bu çok büyük bir gurur. 15 Kitap Kafe açtık yarın 16’ncısını açacağız. Gelecek dönemde 15 tane daha açacağım bütün çocuklara söz veriyorum buradan. 5 tane kreş açtık. 752 aile her gün çocuğunu bize emanet ediyor, güvenle. Onlara İngilizce dahil en iyi okul öncesi eğitimi veriyoruz. 3 tane daha kreş açacağız. 1 tanesi çok büyük ve Türkiye’de bir ilk olacak. Astim Organize Sanayi’nin ortasında Efeler Belediyesi’ne ait bir arsa var. 800 çocuğumuzun orada eğitim göreceği bir kreşin temellerini yakın zamanda atmayı umuyoruz, çünkü bakanlıktan izin gerekiyor, onu bekliyoruz, projesi hazır. Hergün 2bin 500 aileye süt veriyoruz, 4 bin 500 çocuğa da beslenme çantası veriyoruz her sabah, haftada 5 gün. Türkiye’nin en iyi, en kaliteli, en güzel, en donanımlı Otizm Yaşam Merkezi’ni hayata geçirdik. 400 özel bireyimiz, her hafta spor, müzik, resim ve beden eğitimi konusunda aldıkları eğitimle yaşama katılıyorlar. Hanımevleri açtık.

Kadınlarımızın Hanımevlerine gelerek özgürleşmesi, sosyalleşmesi, konuşması, bir arkadaş, bir dost edinmesi çok önemli. Söz veriyorum 6 tane daha Hanımevi açacağım. Avrupa’nın en büyük 2’nci Bilim ve Matematik Parkı’nı açtık. Eskişehir’e imrenerek bakıyorduk, ne mutlu ki bu matematik parkını yaptıktan sonra Eskişehir Üniversitesi’nden 3 defa öğretim üyeleri ile öğrenciler Matematik Parkı’mıza geldiler, teşekkür ettiler. Demek ki biz de Eskişehir kadar başarılı işler yapabiliyoruz diye gurur duyduk.

Kaynak: HABER BÜLTENİ