Aydın'ın Didim ilçesinde düzenlenen Osman Bayrakdar Yılı Analig Tenis Bölge Turnuvaları, heyecan dolu bir açılış seremonisiyle başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün koordinasyonuyla gerçekleştirilen turnuvada, Ege Bölgesi'nin en iyi tenis oyuncuları dört gün sürecek müsabakalarda kıyasıya mücadele edecekler.

Turnuva öncesinde Didim'e gelen sporcular, bölgenin tarihine tanıklık etmek için Apollon Tapınağı'nı ziyaret ederek ilçe turu yaptı. Antik döneme ait sanat eserlerini yakından tanıma fırsatı bulan sporcular, tarihi mekanları gezip, turnuvaya hazırlık yapmanın keyfini çıkardı.

Aydın, Muğla, İzmir, Denizli, Uşak, Afyon, Manisa, Bilecik, Kütahya ve Eskişehir illerinden gelen Ege Bölgesi'nin en yetenekli tenisçileri, Didim'de kortta ter dökecek. Büyük bir rekabetin yaşanacağı turnuvada, sporcular kendi yeteneklerini sergileme fırsatı yakaladılar.

Turnuva boyunca gerçekleştirilecek maçlar sonucunda, bölge turnuvasının şampiyonları belirlenecek ve kazanan sporcular ödüllendirilecek. Tenis heyecanı dolu dört gün boyunca seyirciler, muhteşem raket hareketleri ve sporcuların azim dolu performanslarıyla gerçekleştirilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu tür etkinliklerle gençlerin sporla iç içe olmalarını teşvik etmeye ve spor kültürünün yaygınlaştırılmasına önemli katkılar sağlamayı amaçlıyor. Turnuvanın düzenlenmesiyle birlikte tenis sporuna olan ilginin artması, bölgedeki potansiyel yeteneklerin keşfedilmesi ve sporun yaygınlaştırılması hedefleniyor.

AÇILIŞ SEREMONİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Türkiye ihracatla, ihracat kadınla büyüyecek Türkiye ihracatla, ihracat kadınla büyüyecek

Turnuva, Didim Kaymakamı Sn. Can Kazım Kuruca katılımıyla gerçekleşen bir açılış seremonisi ile başladı. Kuruca, açılış konuşmasında, turnuvanın önemine vurgu yaparak, "Bu turnuva, Ege Bölgesi'ndeki tenisçilerin yeteneklerini sergileyebilecekleri ve kendilerini gösterebilecekleri önemli bir fırsattır. Sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik ediyor, turnuvada başarılar diliyorum" dedi.

Açılış seremonisinin ardından, turnuvanın ilk müsabakaları başladı. Müsabakalar, dört gün boyunca devam edecek ve şampiyonlar, 21 Temmuz'da belli olacak. (HABER MERKEZİ)
 

Editör: ERDAL GÜNDÜZ