Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kübra Dilara Yerlikaya'nın haberine göre; EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü öğrencilere, derneğin Kuşadası ve çevresinde yaptığı çalışmalar görsel materyaller eşliğinde tanıttı. Bölgede bulunan doğal ve kültürel kaynak değerleri, bu kaynakları tehdit eden unsurlar ve yapılan koruma çalışmaları detaylı bir şekilde anlatıldı. 

Etkinlikte, iklim değişikliği, kuraklık, su ve çevre sorunları gibi günümüzün önemli çevresel meselelerine vurgu yapıldı. Ayrıca, Kuşadası’nın denizel ve karasal biyolojik çeşitliliği hakkında bilgilendirmeler yapılarak, yapılan koruma çalışmalarına dikkat çekildi. 

Alıcık’tan Nazillispor ve Efeler 09 SFK'nın durumu hakkında açıklamalar Alıcık’tan Nazillispor ve Efeler 09 SFK'nın durumu hakkında açıklamalar

Karasal ve denizel ortama atılan atıkların neden olduğu kirlilik ve bu kirliliğin canlılar üzerindeki olumsuz etkileri somut örneklerle öğrencilere gösterildi. Sunumda, insanların dışındaki canlıların yaşam hakkına saygı gösterilmesinin ve bu canlıların yaşam alanlarının korunmasının önemi vurgulandı. 

Öğrencilerin yaşadıkları kentin doğasına, tarihine ve çevresine sahip çıkmaları gerektiği belirtildi. Bu bağlamda, gerekli duyarlılığı göstermeleri ve arkadaşlarıyla ekip olarak çalışmaları konusunda teşvik edildiler.

Kaynak: HABER MERKEZİ