Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Önceki dönem AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, “siyasette normalleşme” ve yerel seçim sonrası AK Parti’nin izleyeceği yol haritasına ilişkin görüşlerini Yeni Kıroba’yla paylaştı. İktidarla muhalefetin diyalogunu olumlu bulduğunu kaydeden Erdem, AK Parti Genel Merkezi’nin, yerel seçim sonuçlarını titizlikle değerlendirdiğini ifade etti.

“TOPLUMSAL BARIŞ AÇISINDAN DESTEKLİYORUM”

Erdem, “Türkiye’de iktidarla muhalefetin diyalog kurmasını olumlu ve önemli görüyorum. Toplumsal birlik ve beraberliğimiz açısından önemli. Diğer taraftan Türkiye’nin etrafı bir ateş çemberi. Savaşlar, iç karışıklıklar… Ülkeler istikrarsızlık içinde. Diğer boyutuyla baktığınızda ise ekonomik sıkıntı, tüm ülkeleri adeta kasıp kavuruyor. Türkiye, geleceğe doğru daha emin adımlarla ve istikrarlı bir şekilde yürüyebilmesi için bu diyalogları olumlu buluyor ve destekliyorum. Bundan sonraki süreçte de inşallah daha olumlu sonuçlarını görmüş oluruz. Toplumsal barış ve demokratik olgunluk açısından, milletimizin birlik ve beraberliği açısından bu gelişmeleri destekliyorum” ifadelerini kullandı.

“KARAR MERCİİ GENEL MERKEZ”

Yerel seçimler sonrası AK Parti teşkilatlarındaki değişim tartışmalarına da değinen Erdem, şu görüşleri dile getirdi:

Söke’de trafik kilitlendi Söke’de trafik kilitlendi

“AK Parti Genel Merkezimiz, bir kongre süreci başlatılacağını açıkladı. Tahmin ediyorum yaz ortası veya yaz sonu itibarıyla bu iş başlar. İl ve ilçe kongrelerinin ardından sonbaharda yapılacak büyük kongreyle sonuçlanır. Tüm Türkiye’deki teşkilatlarda, il ve ilçe bazında bir yenilenme imkânı bulunmuş olur. Aydın için de karar mercii partimizin genel merkezi. Genel merkezin vereceği karar doğrultusunda hareket edilir. Değişir, değişmez tarzında yorum yapmak istemem. Karar mercii ben değilim. Bize görüş sorulursa da Aydın’da hem siyasal açıdan hem diğer açılardan görüşlerimizi söyler, anlatırız. Yerel seçim yaşandı. Yerel seçimlerin sonuçları var. İlimizde AK Parti 4 ilçeyi kazandı. Kaybettiğimiz ilçelerimiz var, devam eden ilçelerimiz var. Yerel seçimleri hem ilimiz hem Türkiye geneli açısından değerlendirmek lazım. Genel merkezimiz hassasiyetle değerlendiriyor. Ben de bu süreçte elimden gelen katkıyı veririm, vermeye çalışırım. Bize görüş sorulduğunda fikirlerimizi ifade ederiz ama şu anda fiili bir vazifemiz yok. Politikayı izlemeye devam ediyorum.” 

Kaynak: HABER MERKEZİ