İzmir Bayındırlı çiçek üreticilerine müjde. Bayındır’ın tarım potansiyelini dünya ile buluşturarak, bölge ekonomisine büyük katkı sağlaması beklenen Bayındır Tarıma Dayalı İhtisas Çiçekçilik Organize Sanayi Bölgesi (TDİÇOSB) sahasından geçen Ergenli Çayı ıslah ve yatak tanzim çalışmaları tamamlandı.

Belediye kış hazırlıklarına devam ediyor Belediye kış hazırlıklarına devam ediyor

Bayındır’a hayırlı olsun

Ergenli Çayı çevresinde kurulacak OSB’nin K. Menderes ekonomisi için çok önemli olduğunu kaydeden DSİ 2. Bölge Müdürü Saadettin Ceylan, geçen yıl başlatılan yatak temizlik ve ıslah çalışmalarının 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlandığına dikkat çekti. “Bayındır’a hayırlı olsun” dedi.

35 bin m3 istifli taş tahkimatı yapıldı

Ergenli Çayı Islahı 1 Kısım Projesi’nin 3 km’lik bir hattı kapsadığını kaydeden DSİ 2. Bölge Müdürü Saadettin Ceylan,” Nehir yatağındaki 3 km’lik hattı temizledik ve 35.000 metreküp istifli taş tahkimatı yaptık. Ayrıca yine 3 km servis yolu ve bir köprü inşa ederek, Ergenli Çayı’nı Tarıma Dayalı İhtisas Çiçekçilik OSB için hazır hale getirdik. Saha, hem modern bir görünüme kavuştu, hem de taşkınlara riski minimize edilmiş oldu” dedi. (HABER MERKEZİ)

Editör: ERDAL GÜNDÜZ