Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre, Nazilli’nin yeni belediye başkanı Dr. Ertuğrul Tetik,mazbatasını alarak görevine başladı. Tetik sabah saatlerinde Nazilli Adliyesi’ne CHP Aydın milletvekilleri Süleyman Bülbül, Evrim Karakoz, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi, Nazilli İlçe Başkanı Sema Aslıhan Ökmen, CHP’li belediye meclis üyeleriyle birlikte geldi. Tetik mazbatasını Nazilli 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Zeynep Mert Dilsiz’den aldı. CHP’li belediye meclis üyelerinin de mazbatalarını almalarının ardından heyet İstasyon Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde çelenk sunumu yaptı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

“HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIM”

Ertuğrul Tetik ve beraberindekiler daha sonra Nazilli Belediye binası önüne geldi. Çoşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Tetik ilk olarak barışın simgesi olarak bilinen beyaz güvercinler uçurdu ve ardından meydanda toplanan kalabalığa seslendi. Tetik konuşmasında “Nazilli’de kimse kaybetmedi, herkes kazandı. Çünkü olgun ve saygılı bir seçim süreci geçirdik. Oy veren vermeyen herkes benim hemşehrimdir. Ben hepiniz için varım. Bana öyle bir sorumluluk yüklediniz ki desteğinizle birlikte hepinize layık olmaya çalışacağım. Bundan sonra Nazilli Belediyesi hepimizin belediyesidir. Birlikte yöneteceğiz. Halkçı sosyal bir belediyecilik gelecek. Nazilli’yi marka bir şehir yapacağız” dedi.

“ARKAMDA BÜYÜKŞEHİR VAR”

Ertuğrul Tetik belediye önündeki konuşmasının ardından başkanlık katına çıktı. Tetik ve beraberindeki heyeti başkanlık görevini devredecek olan Kürşat Engin Özcan ve başkan yardımcısı Ali Ertürk karşıladı. Tetik’e çiçek takdim ederek görevinde başarı dileyen Özcan “Birikim ve tecrübemizle bir telefon kadar yakınınızdayız” dedi. Tetik ise Özcan’a teşekkür ederek “Söz veriyorum ki Kürşat başkanın bıraktığı yerden Nazilli’yi daha iyi yerlere getirmek için beraber hareket edeceğiz. Hizmet sırası bugün bize geldi. Çok büyük sorumluluk var üzerimde. Artık bütün Nazilli’nin belediye başkanıyım” ifadelerini kullandı.

Aydın'da 3 çocuk Tabakhane Deresi'nde mahsur kaldı Aydın'da 3 çocuk Tabakhane Deresi'nde mahsur kaldı

Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tetik belediyenin borçlarıyla ilgili soruya yanıt olarak “Arkamda koskoca Büyükşehir Belediyesi var” dedi. 

Kaynak: HABER MERKEZİ