Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  İYİ Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk, partisinin 27 Nisan’da gerçekleşen ve Müsavat Dervişoğlu’nun genel başkan seçildiği 5’inci Olağanüstü Kongresi’ni Yeni Kıroba’ya değerlendirdi.

Demokratik bir ortamda seçim yapıldığını dile getiren Ertürk, Genel Başkan Dervişoğlu’nu kutladı. Birlik ve beraberlik ruhunun önemine işaret eden Dervişoğlu, “Müsavat Başkan seçimi kazandıktan sonra kulis odasında konuşma fırsatımız oldu. Artık kurultay bitmiştir, partiden küsen, ayrılan kişileri partimize davet edeceğiz. Partiye küsen bazı isimler de genel idare kuruluna alındı. Bu da güzel” ifadelerini kullandı.

“PARTİ ÇOK RAHAT TOPARLANABİLİR”

Kedi Kısırlaştırma Merkezi’ne hayvanseverlerin ilgisi her geçen gün artıyor Kedi Kısırlaştırma Merkezi’ne hayvanseverlerin ilgisi her geçen gün artıyor

Önceki Genel Başkan Meral Akşener’in de veda konuşmasında partiye sahip çıkılması çağrısında bulunduğunu hatırlatan Ertürk, şöyle devam etti: “Parti çok rahat toparlanabilir. Yaramızı en kısa zamanda sararız. Yerel seçimde bir yara aldık. Öncesinde eleştiren arkadaşlarımızı kenetlenmiş şekilde görüyoruz. İl başkanı olarak bize, ilçe başkanlarımıza çok görev düşüyor. Önümüzdeki seçimsiz 4 yılda partiye ivme kazandıracak çalışmaları yapmak lazım.”

“SADECE AYDIN’DA BAŞARISIZ OLMADIK”

31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti seçmenin çoğunluğunun sandığa gitmediğini savunan Ertürk, “AKP gelmesin diye onun karşısında CHP’ye oy verdiler. Bundan dolayı üyelerimize, tabanımıza kızma hakkımız yok. Suçu kendimizde aramamız lazım. Ama bu durum sadece Aydın’da değil, ülke genelinde böyle. Sadece Aydın’da başarısız olmadık. CHP’ye giden emanet oylardan ne kadarını geri döndürebileceğimiz önemli. Bunun için çalışacağız” diyerek sözlerini tamamladı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ