TCG Nusret müze gemisi Aydın’a geliyor TCG Nusret müze gemisi Aydın’a geliyor

Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre, Cumhur İttifakı Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler basın mensuplarıyla iftar programında bir araya geldi. Hangar Restaurant’ta düzenlenen programa AK Parti MKYK üyesi Umut Tuncer, babası ünlü türkücü Mahmut Tuncer’le birlikte katıldı. Ergüler Umut Tuncer ve babası Mahmut Tuncer’e katılımları için teşekkür ederek yöresel ürünler paketi takdim etti. İftar yemeğinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ergüler, gerek projeleri gerekse kendisiyle ilgili kamuoyuna yansıyan iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu’nun “Anket sonuçlarına göre Nazilli, Söke ve Kuşadası’nda kazanıyoruz” sözlerinin hatırlatılması üzerine Ergüler “Her adayın böyle sözler söylemesi normaldir. Benim elimde de üç anket sonucu var ve biz kazanıyoruz” dedi. Oy oranı hedefinin olup olmadığı konusuna ise “Vatandaşın iradesine ipotek koyamam” cevabını verdi.

“PROJELERİM HAZIR PROGRAMIM NET”

Esat Ergüler Nazilli Belediyesi’nin borçlu bir belediye olduğunu bilerek aday olduğunu, gelir getirici projelerle hizmet üretmeyi hedeflediğini söyledi. Ergüler “Mayıs ayından itibaren gelir getirici işlere başlıyorum. Programım net. Çocuklar, gençler, kadınlar, emekliler ve engelliler için güzel projelerimiz var. Ayrıca Nazilli’de tüm yolların yenilenmesi gerekiyor. Parke ve asfalt şantiyesi olmazsa hizmet yapamazsınız. Vatandaşın talebi üzerine sokak hayvanları için barınak yapacağız ve kendi bünyemizdeki veterinerimizle kısırlaştırılmasını sağlayacağız” dedi.

İDDİALARI YANITLADI

Bazı haber sitelerinde yer alan iddialarla ilgili de konuşan Ergüler “8 Mart’ta kadın kardeşlerimizin dernek açılışında kurdele kesmem istendi. Aynı gün ve aynı saatte başka bir açılışa davetliydim. Geç kalmamak için önce kurdele kesilmesini sonra dua edilmesini istedim. Olay sanki dinsizmişim gibi bir noktaya çekilerek algı yapılmaya çalışıldı” şeklinde konuştu. Kendisiyle ilgili “kibir abidesi” şeklindeki yakıştırmalara da yanıt veren ERgüler “Böyle konuşanlar beni ne kadar tanıyorlar. Bizde kibir olmaz. Dışardan bakarak algı yaratmak için böyle konuşmak doğru değil” ifadelerini kullandı.

“İSRAFI, PEŞKEŞİ KESERSENİZ OLUR”

Basın mensuplarının canlı yayını sırasında bir vatandaşın sorduğu “Nazilli Belediyesi sizin partinizde, neden bu kadar borçlu” sorusu üzerine Ergüler “Belediye başkanlığı şahsın duruşuyla, karakteriyle şekillenir. İsrafı, peşkeşi kesince, açıkları kapatınca bu iş olur” şeklinde konuştu. Ergüler başkan seçilmesi durumunda Nazilli Belediyespor’la ilgili nasıl bir tasarrufta bulunacağının sorulması üzerine “Doğru yönetimle destekleyeceğim” yanıtını verdi.

PROJELERİNİ SIRALADI

Ergüler açıklamalarında projelerine geniş yer verdi. Nazilli’nin başlıca sorunlarında birinin otopark ve trafik olduğuna dikkat çeken ERgüler “Başkanlık dönemimde 2 bin araçlık otopark yaptım. Buna benzer bir otopark daha yaparsak kısmen de olsa bu sorunu çözeceğimize inanıyorum. Engelli kardeşlerimiz için akülü araç dahil elimizden gelen desteği vereceğiz. Tarım ve hayvancılık konusunda üreticiden hayvan satın almak ve vatandaşla uygun fiyata buluşturmak için projemiz var. Belediye bünyesinde tarım müdürlüğü kuracağız ve çiftçimize her türlü desteği sağlayacağız. İlçe stadının çürük raporu var. Bu alanın TOKİ marifetiyle alternatif çarşı ve konut alanı olarak değerlendirilebileceğini düşünüyorum. Kooperatif usulü sosyal konut projemizi olacak” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ