Germencik’te sürpriz atama Germencik’te sürpriz atama

Törene, Aydın Vali Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Ertekin, ADÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ayden Çoban, Aydın Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Doç. Dr. Gül Öznur Karabıçak, Nazilli Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Doç. Dr. Serap Gökçe Eskin, Söke Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Doç. Dr. Nazan Öztürk, Genel Sekreter Yardımcısı V. Tanfer Bilge, öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gürkan Günaydın, “Mesleki, insani ve manevi değerler açısından tam olarak donanımlı araştırmacılar, akademisyenler, yöneticiler ve liderler olabilecek, genç fizyoterapistleri yetiştirebilmek amacıyla, kaliteden ödün vermeden büyük bir çaba ve özveri ile eğitimimizi sürdürüyoruz. Henüz eğitim hayatınızın başında olan siz sevgili öğrencilerimize, bu çaba ve emek gerektiren yolculukta kolaylıklar ve başarılar diliyor, her zaman yanınızda olduğumuzu içtenlikle ifade etmek istiyorum.” dedi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ayden Çoban, fakülte hakkında bilgi vererek başladığı konuşmasında, “Beyaz temizliğin ve saflığın simgesidir. Önlüğünüz laboratuvarda kirlensin ama mesleğin saygınlığına gölge düşürecek işlerde asla kirlenmesin. İnsan ile uğraşan bu kutsal bir meslekte, yaşamı, hayatı, umudu ve aslında geleceği yakalayan, şekillendiren ellere sahipsiniz. Bu onurlu meslekte görev ve sorumluluklarınızı layığı ile yapacağınıza inanıyor ve sizlerle Fakültemiz adına gurur duyduğumu belirtmek istiyorum.” dedi.

Fizyoterapistlerin ulvi bir görev üstlendiklerini belirten Vali Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Ertekin, gerçekleştirdiği konuşmada beyaz önlük giyerek mesleklerine bir adım daha yaklaşan öğrencilere başarılar diledi.

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Ertekin, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ayden Çoban ve öğretim üyeleri, öğrencilere beyaz önlüklerini giydirdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ