Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre,  Havaların ısınmasıyla birlikte düğün sezonu açıldı. Ramazan ayında durgunluk yaşayan gelinlik sektörü bayramın ardından yeniden hareketlendi. Ancak son bir yılda enflasyondaki yükseliş her sektörde olduğu gibi gelinlik sektöründe de fiyatları ikiye katladı. Nazilli’de gelinlik fiyatları 18-20 bin liradan başlayıp 40 bin liraya kadar çıkıyor. Nazilli’de gelinlik satışı yapan Dilek Karul düğün sezonunun açılmasıyla birlikte yoğunluk yaşadıklarını belirterek “Bu sene gelinlikte prenses modeller ile helen modeller trend oldu. Tesettürlü kadınlar genellikle kabarık etekli modelleri, açık kadınlar ise helen modelini tercih ediyorlar. Dantel üzerine kristal taş işleme, kasnak işi dediğimiz ithal danteller yoğun talep görüyor. Açık gelinlik modellerimizin fiyatları 18 bin liradan başlayıp 30 bin liraya kadar çıkıyor. Tesettür modeller ise 25 bin lira ile 40 bin lira arasında değişiyor” dedi.

EN UCUZ GELİNLİK 20 BİN LİRADAN BAŞLIYOR

Nazilli’de gelinlik satışı yapan bir diğer işletmeci Sinem Zerenoğlu da bu sene gelinlik fiyatlarının 20 bin liradan başladığını söyledi. İthal malzeme kullanılması dolayısıyla dövizdeki artışın gelinlik fiyatlarına yansıdığını dile getiren Zerenoğlu “Fiyatlar 20 bin liradan başlıyor ve modeline göre yükseliyor. Bu sene helen ve pileli modellerle gümüş küpürler moda. Geçmiş yıllarda görülen kabarık kollar yeniden moda oldu. Yoğunluğumuz şubat ayı itibariyle başladı. Ramazan’da durgunluk olsa da bayramdan sonra yine hareketlendi” şeklinde konuştu.

FİYATLAR ARTTI

AK Parti, Çerçioğlu’nu ziyaret edecek mi? AK Parti, Çerçioğlu’nu ziyaret edecek mi?

Nazilli’de gelinlik imalatı yapan Aytekin Kaplan ise havaların ısınmasıyla birlikte hareketliliğin başladığını belirterek “Mayıs ayında iyice yoğunluk başlar. Biz imalatçıyız ve toptan satış yapıyoruz. Sezon sonu ürünlerinin ise parekende satışını yapıyoruz. İmalatçı firma olduğumuz için fiyatlarımız çok uygun. 5 bin liradan başlayıp 25 bin liraya kadar çıkıyor. Geçen seneye göre fiyatlarda yüzde 50 oranında artış var” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ