Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre, Nazilli’de bilim fuarı sezonunu Anadolu Lisesi açtı. Bu yıl 10. düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı törenle kapılarını açtı. Turan Kapalı Pazar Yeri’nde okul müdürü Zakir Tali’nin ev sahipliğinde yapılan açılış törenine Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, İl Mili Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Atay, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

13 PROJE SERGİLENDİ

“Dökme ve varilli zeytinyağı ihracat yasağı hemen kaldırılmalı” “Dökme ve varilli zeytinyağı ihracat yasağı hemen kaldırılmalı”

“Kültürel Miras, Çevre ve Çevreyi Koruma ve Sürdürülebilir Şehirler ve Toplumlar” temalı fuarlarda 5'i tasarım ve 3’ü inceleme olmak üzere toplam 13 proje sergilendi. Okulun proje koordinatörlüğünü İngilizce Öğretmeni Aydın İmrak’ın yaptığı bilim fuarında 13 öğretmen ve 45 öğrenci projelerde görev aldı. Okul Müdürü Zakir Tali’nin teşekkür konuşmasının ardından protokol üyeleri hep birlikte kurdele keserek açılışı gerçekleştirdi. Müdür Tali ve protokol üyeleri daha sonra standları gezerek projeler hakkında bilgi aldı. Açılışta öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler sunuldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ